Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

 

 

DKK w Gorzycach

Theresa Revay: „Biała Wilczyca” , „Wszystkie marzenia świata”

24-07-2012

21 czerwca na spotkaniu DKK omawiałyśmy dyptyk Theresy Revay „Biała Wilczyca” i „Wszystkie marzenia świata” - opowieści o dramatycznych losach rosyjskiej arystokratki Kseni Ossolin i niemieckiego fotografa, antyfaszysty Maksa von Passau. Klubowiczki uznały, że są to bardzo wciągajęce powieści, które pokazują jak silną potrafi być kobieta rzucona w wir wydarzeń historycznych. Oto kilka wypowiedzi naszych klubowiczek na temat przeczytanych książek:

Na podstawie losów Kseni każda kobieta powinna dążyć do swoich celów, realizować zamierzenia tak, aby być szczęśliwą.”

Małgorzata Szymczyk

Dzięki tym książkom poznałam wiele nowych faktów historycznych, jak chociażby historię ludności niemieckiej zamieszkującej Berlin podczas i po II wojnie światowej. Powieści, chociaż fikcyjne to doskonale ukazują, jak żołnierze radzieccy nie mieli żadnych zahamowań. Grabili, palili niemieckie miasta, a także zbiorowo gwałcili i mordowali bezbronne niemieckie kobiety. Pokazują też tych „dobrych” Niemców, którzy sprzeciwiali się faszyzmowi, o czym często zapominamy, że tacy też byli.”

Helena Tworek

Powieści bardzo wartościowe, pokazują jak bardzo człowiek jest związany z losami swojego kraju. Dodatkowym atutem jest to, że są to książki bardzo „wypracowane” - dokładnie ukazane tło historyczne, świat przedstawiony jest tu z ogromną precyzją.”

Teresa Draguła

Jak widać z powyższych opinii, my te książki możemy śmiało polecić.

 

Jolanta Pajdosz

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: