Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

 

 

DKK w Gorzycach

Jerzy Antczak: "Noce i dnie mojego życia"

26-04-2012

26 kwietnia 2012 r. odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem uczestniczki dyskutowały o książce „Noce i dnie mojego życia” Jerzego Antczaka.

 

Według naszych klubowiczek nie jest to autobiografia, ale wspomnieniowa gawęda o ludziach, miejscach i zdarzeniach.Antczak ma doskonałą pamięć. Opisuje historie, których bohaterami są znani aktorzy - jego koledzy z teatru, reżyserzy, ale i teatralni dozorcy, knajpiani kelnerzy, drobni łódzcy gangsterzy, najbliższa rodzina, a nawet przygarniane przez lata koty i psy. Dla każdego ma ciepłe słowo, o każdym opowiada coś ciekawego.

Chyba najważniejszym, bo najbardziej opisanym fragmentem książki jest geneza powstania „Nocy i dni” filmu, który przyniósł Antczakowi największy sukces, a w który początkowo nikt oprócz żony reżysera nie wierzył. Klubowiczki bardzo lubią ten film, dlatego z zaciekawieniem czytały o kulisach jego powstawania. Szkoda tylko, że autor zakończył swoją biografię na latach spędzonych na emigracji, że nie podzielił się z nami historią, jak powstawał drugi jego wybitny obraz „Chopin. Pragnienie miłości” film, który również jest bardzo ważny w historii polskiego kina. A może celowo tego Antczak nie zrobił, zostawił sobie otwarte wrota i kiedyś powstanie jeszcze kontynuacja jego autobiografii.

My mamy taką nadzieję, na pewno przeczytamy ją tak, jak „Noce i dnie...” z przyjemnością.

 

 

Jolanta Pajdosz

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: