Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

 

 

DKK w Gorzycach

Annie Dillard: "Państwo Maytree"

27-02-2012

23 lutego 2012 r. na spotkaniu DKK omawiałyśmy książkę „Państwo Maytree” Annie Dillard.
Powieść przenosi nas na amerykańskie wybrzeże Cape Cod, zaraz po zakończeniu II wojny światowej. Główni bohaterowie Lou i Toby’ego Maytree wśród surowej morskiej przyrody układają swe małżeństwo, przechodząc przez wszystkie jego fazy. Mamy tu miłość od pierwszego wejrzenia, ślub, narodziny dziecka, zdradę, rozstanie i powrót. Ale ta książka to nie jest tylko opowieść o wspaniałej miłości, ale o czymś znacznie więcej. O uczuciach, o głębokiej przyjaźni, oddaniu, o godzeniu i radzeniu sobie z pewnymi sytuacjami, które każdego z nas spotykają i zaskakują, ale przede wszystkim o ludziach, którzy nie pielęgnują w sobie takich niszczących uczuć, jak nienawiść czy złość.
Nie wszystkim klubowiczkom powieść się spodobała, stwierdziły, że nie jest to łatwa lektura. Jednak te, które „rozsmakowały” się w prozie Annie Dillard doceniły sposób, w jaki autorka opisuje ludzkie emocje i rozterki, ale także sposób opisywania „dzikiej” przyrody wybrzeża Cape Cod.

Jolanta Pajdosz
 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: