Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

 

 

DKK w Górze Motyczej

Spotkanie z Ewą Barańską

07-11-2012

Co naprawdę przemawia do ludzkich serc” – spotkanie autorskie z Panią Ewą Barańską.

W dniu 30 października 2012r. Gminna Biblioteka Publiczna w Górze Motycznej gościła pisarkę , scenarzystkę Panią Ewę Barańską. Jest ona znaną autorką powieści dla młodzieży, takich jak „Karla M” „Z kim płaczą gwiazdy” czy „Nie odchodź, Julio” Największy rozgłos zyskała dzięki książce pt. „Kamila”, za którą otrzymała wyróżnienie w konkursie literackim wydawnictwa Telbit. Autorce udało się stworzyć dzieła, które poruszają czytelnika, zmuszają do przemyśleń a także pomagają młodzieży zrozumieć ich rówieśników, a rodzicom w porę dostrzec problemy dorastających dzieci. Spotkanie, w którym uczestniczyło ponad 50 osób było możliwe dzięki działającemu Dyskusyjnemu Klubowi Książki przy bibliotece. Wszystkich zaproszonych gości przywitała Pani dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Grażyna Pastuła. Wśród przybyłych gości znaleźli się koordynator wojewódzki DKK Pani mgr Małgorzata Augustyn, dyrektor CKiP w Żyrakowie Pani Maria Czernik, instruktor metodyczny powiatu dębickiego Pani mgr Magdalena Żmuda, dyrektor PSP w Górze Motycznej Pani mgr Małgorzata Żabicka, dyrektor PSP w Wiewiórce Pani mgr Agnieszka Radwańska, sołtys wsi Pani Danuta Sujdak, przedstawiciele poszczególnych szkół z Gminy Żyraków wraz z opiekunami ,bibliotekarki z GBP w Żyrakowie a także WTZ Bobrowa Wola i OAZiS z Korzeniowa. Podczas spotkania czytelnicy chętnie zadawali liczne pytania. Dotyczyły one m.in. głównych bohaterów książek oraz życia i twórczości pisarki. Na zakończenie Pani dyrektor GBP w Żyrakowie Grażyna Pastuła wręczyła klubowiczom DKK w Górze Motycznej książki z autografem autorki . Uczestnicy mieli także możliwość porozmawiać osobiście z niezwykłym gościem a także uzyskać autograf wraz z dedykacją. W podziękowaniu, za przybycie i za ciekawe spotkanie, klubowicze wręczyli Pani Ewie Barańskiej drobny upominek .

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: