Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

 

 

DKK w Dębowcu

Grzegorz Kasdepke: "Kuba i Buba czyli awantura do kwadratu"

04-05-2012

Na pierwsze spotkanie (2.05.2012) wybraliśmy książkę Grzegorza Kasdepke pt.:”Kuba i Buba czyli awantura do kwadratu”.
Wybór nie był przypadkowy, bo prawie rok temu gościliśmy w Dębowcu autora tej (i wielu innych) wspaniałych i dobrze już nam znanych książek. Przeglądając Kronikę Biblioteki wspominaliśmy to spotkanie i nawet niektórzy rozpoznawali się na zdjęciach.Wybrane rozdziały książki czytały nam starsze koleżanki z młodzieżowego DKK.
Poznając Kubę i Bubę, ich rodzinę i kolegów zauważyliśmy wiele podobieństw do nich i zachowań w różnych sytuacjach. W naszych rodzinach też bardzo często między rodzeństwem wybuchają kłótnie o różne rzeczy ale na szczęście nie trwają długo.
Ewa, Adrian i Patrycja - członkowie nowo powstałego klubu, przedstawili siebie i opowiedzieli o jednym, ciekawym wydarzeniu ze swojego życia. Było przy tym wiele śmiechu i radości.W trakcie spotkania zapoznaliśmy się ze 'Słownikiem synonimów” i wszyscy zagraliśmy w grę „Syn Nima” zamieszczoną w omawianej książce.
Zachęceni przedstawionymi w książce zabawami klubowicze postanowili wciągnąć swoje rodzeństwo do gry podczas wolnych (od szkoły) majowych dni.

 

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: