Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

 

 

DKK w Dębowcu

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Karoliną Piekarską

25-04-2012

„...pisanie jest tym, co lubię robić najbardziej. Wszystko zaś dlatego, że papier jest cierpliwy a słowo od zawsze miało wielką moc” - to motto Małgorzaty Karoliny Piekarskiej – dziennikarki prasowej i telewizyjnej, autorki książek dla młodzieży i nie tylko.
Gminna Biblioteka Publiczna w Dębowcu gościła pisarkę podczas obchodów Światowego Dnia Książki. Spotkanie to zostało zorganizowane w ramach ogólnopolskiego projektu Instytutu Książki " Tu Czytamy"  Dyskusyjne Kluby Książki.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom współczesnej młodzieży autorka przedstawiła swoją twórczość nie tylko w tradycyjnej – książkowej formie, ale także za pomocą multimediów. Dowiedzieliśmy się, że przygodę z pisaniem rozpoczęła już we wczesnym dzieciństwie. Jej wielką pasją jest tropienie losów własnej rodziny, zaś ulubioną rozrywką czytanie listów prababci i przeglądanie starych rodzinnych dokumentów. Dzięki temu powstała książka Dziewiętnastoletni marynarz. Mówiła też o swojej miłości do zwierząt, o przyjaźniach, o tolerancji, o żmudnym procesie pisania książek.
Zdaniem Małgorzaty Karoliny Piekarskiej dorosły czytelnik nie jest fajny. Zdecydowanie woli pisać dla młodzieży, bowiem młody człowiek ma marzenia i jest w tym okresie życia, gdy wszystko jest możliwe. Celowo pozostawia otwarte zakończenia w swoich książkach, by czytelnik sam sobie dopowiedział dalsze losy bohaterów.
Z sali padały pytania o kontynuacje lubianych książek: LO-teria, Dzika, o lektury jej młodości, a nawet tak prywatne jak o rodzinę.
Na koniec przytoczymy słowa autorki, że „ jest człowiekiem typu być a nie mieć a jej życiowym celem jest umrzeć mniej głupią niż się urodziła”. Stwierdziła też, że im człowiek starszy, tym lepiej zdaje sobie sprawę z ogromu jeszcze nie zgłębionej wiedzy, dlatego zawsze warto sięgnąć po książkę.
W. Gałuszka
K. Czechowicz


 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: