Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

 

 

DKK w Dębowcu

Gaja Kołodziej: "Wystrzałowa maturzystka"

18-04-2012

Sprawozdanie ze spotkania DKK w Dębowcu i wirtualnego spotkania z Gają Kołodziej

 

Kiedy w lutym bieżącego roku omawiałyśmy „Wystrzałową licealistkę” nie śmiałyśmy nawetmarzyć o tym by dalsze losy Melanii Korzeniowskiej móc śledzić wraz z autorką - Gają Kołodziej.
Nastąpiło to bardzo szybko bo już 16.04.2012 o godzinie 19.00. Osiągnięcia współczesnej techniki sprawiają, że świat staje się bliski jak na wyciągnięcie ręki.
Dzięki komunikatorowi skype możliwa była dyskusja między panią Gają Kołodziej przebywającą obecnie w Nowej Zelandii, a grupą DKK w małym Dębowcu w południowo-wschodniej Polsce.To jedyne w swoim rodzaju spotkanie autorskie wzbogaciło naszą comiesięczną dyskusję nadksiążką i pozwoliło na żywo weryfikować postawy i zachowania bohaterów.Przed główną bohaterką powieści „Wystrzałowa maturzystka”- matura i wszystko co z nią związane (nauka, studniówka, wybór kierunku studiów itp.), a do tego agencja IST gdzie poddawana jest intensywnym szkoleniom, uczestniczy w niebezpiecznych akcjach otoczona gronem wspaniałych”mięśniaków-przystojniaków”. Melania jest nieprzeciętną dziewczyną, ma swój dystans do świata, indywidualne spojrzenie na to co ją otacza i na wszystko znajduje czas.
Każda z nas chciałaby mieć chociaż małą część takiej werwy i energii by móc łatwiej realizować swoje codzienne zadania.
Dzięki bezpośredniej rozmowie z autorką dowiedziałyśmy się jak powstawały obydwie części tej powieści, skąd czerpała wzorce, jaki wpływ miały osobiste przeżycia i doświadczenia na jej treść. I choć ta powieść nie poucza nikogo, nie krytykuje, nie wyciąga wniosków to daje czytelnikowi dużo do myślenia. Uświadamia mu jakie mogą być skutki (w relacjach międzyludzkich) zawrotnego tępa życia i co musi się wydarzyć, by ludzie zwrócili na siebie uwagę.
W.Gałuszka


Opinie niektórych czytelniczek.
Wystrzałowa maturzystka” to książka jakich mało!Jej pierwsza część ”Wystrzałowa licealistka”  była świetna,ale ta druga jest jeszcze lepsza. Porusza bardzo ważne tematy jak przyjaźń i kłamstwo. Dodatkowo pojawia się wątek miłosny. Uczucie między Mel a Filipem jest budowane stopniowo,co daje poczucie niezwykłej rzeczywistości,mimo iż opowieść sama w sobie jest nierealna .Książka ta nie jest oklepana,ma bardzo oryginalną fabułę i lekki język,który powoduje,że czyta się ją szybko i przyjemnie. Bardzo chciałabym przeczytać o życiu Melanii K. w trzeciej części powieści,której(jak
wynika z rozmowy z autorką) chyba jednak nie będzie,a szkoda.
Jolanta Sławniak
W tej książce najbardziej podobały mi się wszystkie spotkania Melanii z agentami. Powieść jestgenialna!!!! Pani Gaja Kołodziej jest najlepszą polską pisarką powieści młodzieżowej! Z utęsknieniem czekam na kolejne tytuły.
Olga Konopka
Wystrzałowa maturzystka” jest tak niesamowita, że przeczytałam ją w niecałe dwa dni. Przygody Melanii przypominają mi czasem niektóre wydarzenia z mojego życia dlatego jej postawa i zachowanie jest mi bardzo bliskie. Polecam tę książkę wszystkim.
Emilia Nowak
 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: