Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

 

 

DKK w Dębowcu

Kate Brian: ”Kto się przyzna ?”

29-03-2012

 Tak łatwo nam przychodzi chwalenie się swymi osiągnięciami i wszystkim tym co w życiu wyszło,natomiast bardzo ciężko jest przyznać się do porażek,czy złych czynów. Zrobimy wszystko by prawda o naszych klęskach nie wyszła na jaw.
Lekko przychodzi nam też osądzanie innych,skazywanie na potępienie, pomijając przy tym własny wkład w to co się stało.
Książka Kate Brian pt.:”Kto się przyzna ?”-omawiana na spotkaniu DKK (22.03.2012) jest przykładem takich niechlubnych postaw bohaterów tej powieści.
Reed Brian z ochotą i wielkimi nadziejami na lepsze życie, zaczęła naukę w elitarnej Easton Academy. Szkoła ta dawała wykształcenie na światowym poziomie i umożliwiała start na najlepsze uczelnie. Na początku wszystko było wspaniałe, ale po tajemniczym zniknięciu Thomasa Pearsona i aresztowaniu Josha sprawy zaczęły się komplikować. Śledztwo utrudniały intrygi koleżanek a komuś bardzo zależało na ukryciu prawdy. Atmosfera w szkole i w bursie stała się nie do zniesienia. Reed starała się pomóc koledze, który niesłusznie (według niej) siedział w więzieniu, ale spotykała wokół siebie niezrozumienie i wrogość. Czuła się bardzo zagrożona a idealny obraz ekskluzywnej szkoły z internatem rozsypał się w pył. Wszystko to potęgowały piętrzące się knowania i szalejąca wokół walka o władzę, co doprowadziło do tragedii.
Akcja książki przypomina kryminał i do końca trzyma czytelnika w napięciu a rozwiązanie sprawy zaskakuje.

W.Gałuszka


Opinie klubowiczek

Książka posiada fajną, ciekawą fabułę. Trzyma w napięciu do samego końca i nic nie da się przewidzieć. Jest napisana prostym językiem, a nagły zwrot akcji potrafi zaskoczyć. Jest to jej duży plus. Jednak mimo tych wszystkich atutów jakoś mnie nie zachwyciła, ponieważ wolę książki o innej tematyce.

Jolanta Sławniak

Powieść Kate Brian pt:”Kto się przyzna?”czytałam niechętnie i pewne rozdziały trochę mnie nudziły. Autorka starała się bardzo trzymać czytelnika w napięciu ale nie bardzo jej to wychodziło, a niektóre sytuacje wydawały mi się wręcz wymuszone. Być może powodem takiej mojej oceny tej powieści jest to, że ostatnio czytałam wiele lepszych książek.

Oliwia Leśniak

Książka pt.:”Kto się przyzna?” ukazuje może brutalną, ale jednak prawdziwą rzeczywistość.
Przedstawia osoby, które często uważamy za swych przyjaciół, a one nimi naprawdę nie są.
Krótkie rozdziały, zwięzła i ciekawa akcja sprawia, że czyta się ja bardzo szybko. Zakończenie książki bardzo mnie zaskoczyło, bo Arian nigdy nie posądziłabym o zabójstwo. Jednak zazdrość jest okropna i może prowadzić do najgorszego.

Emila Nowak

 

 

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: