Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

 

 

DKK w Dębowcu

Małgorzata Karolina Piekarska: "LO-teria"

14-03-2012

Patrząc na roześmianą grupę uczniów, myślimy: nie ma to jak młodym być....
Nic taki nie ma na głowie, niczym się nie przejmuje (bo o wszystkim myślą rodzice), tylko spotkania, imprezy, no czasem zaglądnie do książki i to wszystko.
Z pozoru tak to może wyglądać ale prawda jest inna. Dowiadujemy się o tym z książki Małgorzaty Karoliny Piekarskiej pt.:”LO-teria”,którą omawiałyśmy 7.03.2012 r. na kolejnym spotkaniu DKK w tym roku.
Bohaterowie „Klasy pani Czajki” po mile spędzonych wakacjach trafiają do różnych liceów gdzie muszą się zmierzyć z nową rzeczywistością. Do szkolnych problemów dochodzą jeszcze te najważniejsze, związane z wejściem w dorosłość. Niejednokrotnie trudne, skomplikowane sytuacje rodzinne bohaterów mają duży wpływ na ich życie, kontakty z rówieśnikami i postępowanie.
Autorka pokazuje, że młodym ludziom nie zależy tylko na wypadach z domu, imprezach itp. Każdy ma jakiś cel i określoną drogę, którą podąża. Zdarzają się również tacy, dla których nikt i nic się nie liczy, ale tych jest na szczęście niewielu. Jak bohaterowie radzą sobie z tym niełatwym i pełnym napięć życiem dowiadujemy się z ciekawych opisów poszczególnych zdarzeń, barwnych dialogów i wypowiedzi dostosowanych do ich charakteru.
Autorka wspaniale ukazuje radości i smutki duszy nastolatka gdy on się uczy, imprezuje, czyta, dyskutuje, surfuje w internecie, wyjeżdża na wakacje, czy się zakochuje.
Z postaw bohaterów wynika, że życie ciągle nas zaskakuje i nikt nie wie jak by się zachował w danej sytuacji. Najcenniejsze w tej powieści jest to, że autorka nie moralizuje i pozwala na to by czytelnik sam wyciągał wnioski. Jest to wspaniała książka o zwykłym, ale jakże niezwykłym życiu współczesnej młodzieży.

W.Gałuszka


Opinie klubowiczek:

„LO-teria”opowiada o dalszych losach bohaterów znanej mi „Klasy pani Czajki”. Na pewno każda z nas zauważyła, że niektóre sytuacje, zachowania bohaterów są jakby wzięte z naszego podwórka, bo zdarzają się nam na co dzień. Moimi ulubionymi bohaterami tej książki byli: Maciek, Małgosia, Ewa i Czarny Michał.
To najlepsza książka jaką ostatnio czytałam.
Oliwia Leśniak

 

Znajomi nam bohaterowie z „Klasy pani Czajki” rozpoczynają naukę w liceum, poznają nowe osoby, uczą się, imprezuję ale też wpadają w nowe kłopoty. Tematyka książki jest mi bardzo bliska, ponieważ sama niedługo kończę gimnazjum i będę się musiała zmierzyć z podobnymi problemami. Książka pozwala spojrzeć na przedstawione zdarzenie z dwóch stron. Czytając „LO-story” każdy znajdzie bohatera podobnego do siebie. Powieść ta napisana jest prostym, młodzieżowym językiem i szybko się ją czyta. Polecam tę książkę każdemu, kto chce miło spędzić czas, a także spróbować postawić się w miejsce bohaterów, by spróbować rozstrzygnąć trudne problemy.
Jolanta Sławniak


Książka ukazuje prawdziwe życie. Autorka opisując poszczególne zdarzenia nie upiększa ich, nie słodzi, ale przedstawia wszystko bardzo naturalnie i to jest w tej książce
najlepsze.
Magdalena Nowosielska


Lo-teria” bardzo mi się podobała. Książka pokazuje wielu bohaterów i ich postępowanie w różnych sytuacjach. Niektórych polubiłam od razu i wiem, że mogłabym się z nimi zaprzyjaźnić, natomiast byli też z tacy, z którymi wolałabym nie mieć nic do czynienia.
Najbardziej wzruszyła mnie i dała dużo do myślenia śmierć Wojtka i Staśka. Dlaczego do tego doszło? Czy można było tego uniknąć? Może gdyby dorośli czasem chcieli nas wysłuchać i zrozumieć, sprawy potoczyłyby się inaczej...
Książka super, polecam moim rówieśnikom i ich rodzicom.
Olga Konopka

 

Książka ta zawiera masę przeróżnych zdarzeń, w które to uwikłani są liczni bohaterowie.
Często Kamilę myliłam z Kingą, Marcina z Mateuszem, Czarnego Michała z Białym Michałem, ale byli też tacy jak Małgosia i Maciek, których z nikim nie dało się pomylić. Opisane w tej powieści zdarzenia bardzo podobne są do naszego życia. Bohaterowie mieli wiele różnych pomysłów, prowadzili ciekawe dyskusje, przeżywali swoje wzloty i upadki. Często zastanawiałam się co ja bym zrobiła w takiej sytuacji...
„LO-teria” to naprawdę wartościowa książka!
Emila Nowak

 

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: