Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

 

DKK w Dębowcu

Małgorzata Gutowska-Adamczyk: "13 poprzeczna"

10-12-2012

 Prawdziwa przyjaźń jest wspaniała,ale często droga do niej jest trudna i długa. Taką drogę przebyły: Agata ,Klaudia i Zosia,bohaterki książki Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk pt.:  ”!3 poprzeczna”,którą to omawiałyśmy na młodzieżowym spotkaniu DKK-30.11.2012 r.

         Autorka przedstawia trzy odrębne typy osobowości,które obracają się w różnych kręgach towarzyskich i za sobą nie przepadają.
-Agata w ramach młodzieńczego buntu jest ponura,zamknięta w sobie,ubrana na czarno i swoim zachowaniem wręcz odstrasza.
-Klaudia zadaje się z niewłaściwymi osobami,źle korzysta z uroków życia,jest wulgarna i nieobliczalna.
-Zosia to dobra uczennica,posłuszna córka,cicha i spokojna dziewczyna.
Przypadek sprawił,że te trzy dziewczyny razem muszą wykonać pracę społeczną na rzecz Magdy-ich rówieśnicy pogrążonej w śpiączce.
Każda poważnie podchodzi do swego zadania i marzy by to przy niej Magda się wybudziła.
Wpływ Magda na każdą z nich jest ogromny. Dziewczyny zmieniają się zupełnie i uświadamiają sobie,że nie wszystko jest takie jak się z pozoru wydaje .Nie można ludzi szufladkować ze względu na ubiór czy zachowanie. Zrozumienie tych trudnych spraw zbliża je do siebie a wspólne marzenie-uskrzydla.
 
Opinie czytelniczek:
 
Książka bardzo mi się podobała. Te trzy dziewczyny są ta różne,że trudno sobie wyobrazić(na początku książki)by one kiedyś mogły być przyjaciółkami. A jednak tak się dzieje. Zakończenie książki jest jednak takie nijakie,bo nie wiemy co dalej z Magdą. Liczę na drugą część książki .Oby jak najszybciej się ukazała.
 Oliwia L.
 
„13 poprzeczna” to ciekawa książka o ludziach w moim wieku i ich problemach. Zachowanie Klaudii jest zbyt luzackie,a jej relacje z niektórymi chłopakami-szokujące!Książkę warto przeczytać.
Wiktoria S.
 
Książka jest napisana młodzieżowym językiem,więc czyta się wspaniale. Ukazuje prawdziwe życie nastolatków w szkole i w rodzinie. Nie jest ono takie różowe jak często sobie myślimy i zbyt szybko kogoś oceniamy.
 
Ania L.
 
 
Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: