Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
12725896 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2016 r. zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Grupa iCEA

Logowanie do SOWA2

DKK w Dębowcu

Gaja Kołodziej: "Wystrzałowa licealistka"

10-02-2012

Czy każda licealistka (tuż przed maturą) skupia się tylko na nauce? Czy najważniejsze są oceny i wybór kierunku studiów ? Czy życie ma się toczyć tylko wokół domu i szkoły? Otóż nie!
Przykładem jest Melania Korzeniowska ”Wystrzałowa licealistka” Gai Kołodziej,którą to powieść omawiałyśmy na spotkaniu DKK -7 lutego.
Pewnego dnia główna bohaterka zostaje porwana z ulicy i zwerbowana do agencji antyterrorystycznej IST. W ułamku sekundy, jednym ruchem ręki, bezpowrotnie odmienia swoją codzienność. Nie jest już teraz tylko uczennicą klasy humanistycznej ale agentką o numerze 772,która poprzez trudne ćwiczenia i różnorakie próby przygotowuje się do wykonywania ważnych zadań .To nowe życie staje się bardzo interesujące ale i niebezpieczne. Bohaterka poprzez swoje kłamstwa(duże i małe),”numerowane” uśmiechy,spojrzenia i nierzadko szantaże ,stara się manewrować pomiędzy: domem,szkoła i agencją. Jak jej to wychodzi i dlaczego jest to możliwe dowiedzieć się można czytając „Wystrzałową licealistkę”.

W.Gałuszka


Opinie niektórych klubowiczek:

Książka jest bardzo interesująca i tak wciągająca,że nie można się od niej oderwać!
Opisuje wiele przygód i trzyma w napięciu. Szybko polubiłam Mel,jej poczucie humoru,ciekawe relacje z agentami ,rodziną i szkołą. Postawa życiowa bohaterki,upór w dążeniu do celu i zawziętość to cechy ,które mi imponują.

Anna Lepucka-12 lat.

Czy każda licealistka(tuż przed maturą) skupia się tylko na nauce?Czy najważniejsze są oceny i wybór kierunku studiów ? Czy życie ma się toczyć tylko wokół domu i szkoły? Otóż nie!
Emilia Nowak-12 lat.

Książa pt.:”Wystrzałowa licealistka” to wspaniała lektura na zimowe ferie.
Na kilku pierwszych stronach książki było trochę nudno,ale po zwerbowaniu Meli do agencji antyterrorystycznej wszystko się zmieniło. Akcja nabiera tempa i trzyma w napięciu aż do końca.
Książę czyta się szybko. Polecam wszystkim nastolatkom.

Olga Konopka-14 lat.

Książka napisana ciekawie,językiem młodzieżowym. Czyta się ją bardzo szybko. Jednak nie wydaje mi się to prawdopodobne by w realu obcą dziewczynę ,tak po prostu chcieli zatrudnić w takiej agencji.

Magdalena Nowosielska-14 lat.

„Wystrzałowa licealistka” to wspaniała książka!Opowiada o niesamowitych perypetiach pewnej nastolatki,której można pozazdrościć przygód. Praca w agencji antyterrorystycznej to nie byle co!
Która z nas nie chciałaby być tajnym agentem?
Wspaniałe przygody i ciekawa fabuła sprawiają,że książkę czyta się z przyjemnością.
Opisane tam sytuacje i postawa głównej bohaterki dają dużo do myślenia. Autorka porusza temat kłamstwa i tego wszystkiego,co może za tym iść. Na przykładzie Meli widzimy jak człowiek uczy się kłamać..Od małych kłamstw z coraz to większą łatwością przechodzi do tych dużych i nie widzi w tym nic złego. To dzięki temu udaje się Meli tak długo trzymać rodzinę i klasę w niewiedzy,co do swoich poczynań po lekcjach. Jednak przez te ciągłe kłamstwa można też wiele stracić,choćby przyjaźń -najcenniejszą rzecz w życiu.
Polecam więc wszystkim tę książkę do czytania w zimowe wieczory.

Jolanta Sławniak-15 lat.

  

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: