Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

 

DKK w Dębowcu

Alejandro Guillermo Rommers: "Powrót Młodego Ksiecia"

13-09-2012

Po wspaniałych,słonecznych wakacjach spotykamy się (06.09.2012) by porozmawiać o książce pt.:„Powrót Młodego Księcia” A.G.Roemmersa. Nie jest łatwo opowiedzieć treść tej książki bo jest inna od tych, które omawiałyśmy dotychczas. Ta powieść poetycka zawiera najważniejsze pytania i odpowiedzi dotyczące życia człowieka. Każdy człowiek, nawet ten zabiegany, zajęty codziennością zastanawia się czasem nad swoim życiem i tym co jest w nim najważniejsze. Warto byłoby wtedy sięgnąć po tę właśnie książkę, bo każdy z nas (niezależnie od wieku) znajdzie tam coś dla siebie .
W tej książce znajdziemy odpowiedź na pytania:jak żyć,by nie bać się śmierci, dlaczego dotykają nas choroby i różne trudności, jak patrzeć, by zobaczyć prawdę o drugim człowieku itp. Każdy fragment tej powieści mógłby być tematem niejednego wykładu, czy gorącej dyskusji.
Dlatego też dzisiejsze grono czytelniczek skupiło się szczególnie nad tematami dotyczącymi szczęścia, miłości i tego co dla nich teraz najważniejsze, czyli: jak dojrzewać, by nie zatracić niewinności. Niech więc ta książka będzie światłem,”by choć trochę oświetlić drogę dziecku, które wszyscy w sobie nosimy”.
W.Gałuszka

Opinie czytelniczek:
„Powrót Młodego Księcia” przypomina mi trochę „Małego Księcia”, ale o wiele głębiej wnika w umysł człowieka i daje wiele do myślenia. Niby banalna historia:kierowca napotyka na swej drodze chłopca, który potrzebuje pomocy, bierze go do samochodu i zaczynają rozmawiać. Nie jest to jednak taka zwykła rozmowa, bo zadawane pytania i padające odpowiedzi są esencją mądrości.
Tę książkę warto przeczytać.

Oliwia L.

W życiu każdego młodego człowieka ”nadchodzi moment, kiedy świat marzeń naszego dzieciństwa zaczyna trząść się w posadach w obliczu bolesnego, lecz nieuniknionego starcia z rzeczywistością”.Tego doświadczamy codziennie. Jak przez to przejść znalazłam odpowiedź w tej filozoficznej powieści. Polecam wszystkim do przeczytania.

Anna L.

Książka ta zmusza do myślenia i zadawania pytań. Jakie wartości w życiu są ważniejsze? Czy te przyziemne, materialne jak dobry samochód, ładny dom, praca, pozycja? Czy też rodzina, miłość, przyjaźń? A nauką dla nas wszystkich niech będzie cytat:”Naucz się łączyć to, co realne z tym ,co upragnione” i będzie dobrze!.

Magdalena N.
 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: