Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

 

DKK w Dębowcu

Roald Dahl: "Charlie i fabryka czekolady"

09-07-2012

  Każdy z nas o czymś marzy,czegoś bardzo pragnie. Dobrze byłoby móc częściej doświadczać ich spełnienia ale to już nie wszystkim jest dane. Takim szczęściarzem okazał się Charlie Bucket, bohater książki Roalda Dahla pt.:”Charlie i fabryka czekolady”,którą omawiałyśmy 09.07.2012.

      Charlie-chłopiec z biednej rodziny,w której często brakowało pieniędzy na jedzenie i opał marzy o.... czekoladzie! Znał jej wspaniały smak ponieważ raz w roku (na urodziny )dostawał tabliczkę czekolady. Delektował się wtedy jej smakiem i dbał by ani jednej okruszynki nie zmarnować. Ta przyjemność zdarzała się jednak tak rzadko. Dlatego spoglądając przez okno swojego domu,czy wędrując do szkoły jego wzrok utkwiony był zawsze w fabrykę czekolady pana Wonka,która mieściła się niedaleko. Co tam jest w środku?Jakie niesamowite smakołyki tam teraz powstają?-takie i inne pytania krążyły wciąż po jego głowie.
Jak musiał być zaskoczony i szczęśliwy,kiedy w opakowaniu czekolady znalazł Złoty Talon-przepustkę do fabryki czekolady!
Na zwiedzanie tego wymarzonego miejsca udaje się ze swoim dziadkiem i czwórką innych zwycięzców konkursu. Podczas tej wycieczki uczestnicy pokazują kim są naprawdę.
 
W.Gałuszka
 
Opinie klubowiczek:
 
Książka przyjemna, wciągająca i łatwa w czytaniu .Prosta fabuła sprawia,że czyta się ją szybko. Treść tej książki uczy skromności i ukazuje co jest prawdziwą wartością w życiu.
Jola S.
 
„Charlie i fabryka czekolady” przedstawia losy chłopca,który przeżywa niezwykłe przygody podczas wędrówki po fabryce czekolady. Czytając doznałam wielu przyjemnych chwil. Polecam wszystkim.
Magdalena N.
 
 Bardzo fajna książka na lato. Dużo humoru,zaskakujących zdarzeń i ciekawych,magicznych miejsc.
Emilia N.
 
Dla mnie ta książka była zbyt dziecinna. Ostatnio fascynuje mnie inny typ literatury.
Dominika S.
 
A dla mnie to wspaniała książka,pełna humoru,przygód i mądrości. Nie trzeba być bogatym aby dostać to czego się pragnie!.Wystarczy być sobą i bardzo czegoś chcieć,a wszystko jest możliwe.
Ania L.
 
Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: