Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

 

DKK w Dębowcu

Marta Fox: "Kaśka Podrywaczka"

10-08-2012

„ Dyskoteka jest dobra na wszystko...”-takim to cytatem zaczerpniętym z książki Marty Fox pt.:„Kaśka Podrywaczka” rozpoczęłyśmy wakacyjne spotkanie w dniu 08.08.2012 r. To dyskotekowy taniec pomagał bohaterce powieści rozładować emocje i uporządkować myśli.Kaśka Podrywaczka to typowa nastolatka z wieloma problemami podobnymi do naszych . Jej myśli i zachowanie tak bardzo przypomina nam nasze własne,że w wielu sytuacjach postąpiłybyśmy podobnie. Ta wrażliwa nastolatka (po nieprzyjemnym incydencie z fotomontażem) przybiera pozę osoby twardej i zdecydowanej. Odtąd uważa,że trzeba przewidywać sytuacje,by je (w razie potrzeby) omijać szerokim łukiem,”trzeba znać wagę słów,bo nie wiadomo,kiedy obrócą się przeciwko”.My także bardzo często „pozujemy na twardzieli,aby inni się z nami liczyli”,podobnie jak Kaśka,Karolina czy Kamil. Jednak”każdy z nas w środku i tak marzy o przyjaźni,miłości i serdeczności”
W.Gałuszka


Opinie czytelniczek:

Kaśka Podrywaczka”- to mądra i napisana z humorem powieść młodzieżowa. Autorka porusza problemy dojrzewania,przyjaźni,zaufania i miłości.Kaśka,która w wyniku okrutnego żartu doznała upokorzenia , postanawia być twarda , nie dać się zranić nikomu. Przybierając maskę dziewczyny nieczułej, wpada w pułapkę własnego wizerunku. To zamyka jej drogę do przyjaźni i miłości. Autorka wspaniale opisuje środowisko nastolatków . Z tej książki można się wiele nauczyć.

Jola S.

Książka bardzo mi się podobała. Bohaterkę dotykają problemy podobne do naszych i dlatego tak bardzo jest nam bliska.

Olga K.

Ta książka jest wspaniała!Przygody Kaśki są jakby prosto wzięte z naszego życia. Kiedy dochodzi do spotkania Kaśki z Karoliną ,wszystko staje się prostsze. To Karolina sprawia,że Kaśka zastanawia się,co chce robić w przyszłości . Staje się inną osobą,kruszy mur jaki sama zbudowała wokół siebie. Ta książka pokazuje,że nie można być skrytym i wyobcowanym,bo to tylko pogarsza sytuację.

Emila N.

„Kaśka Podrywaczka”to fajna,utalentowana dziewczyna,która w tańcu wyraża swoje emocje. Za pomocą tańca leczy swoją duszę i szuka sposobu”na całe zło”,które ją otacza.
Tę wartościową książkę polecam wszystkim nastolatkom!

Ania L.

 

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: