Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

 

 

DKK w Dębowcu

Paweł Beręsewicz: Czy wojna jest dla dziewczyn"

23-06-2012

"Czy wojna jest dla dziewczyn” to tytuł książki Pawła Beręsewicza i zarazem pytanie ,na które starali sobie odpowiedzieć uczestnicy dziecięcego DKK podczas spotkania w dniu 14.06.2012 r.
Gdy wybuchła wojna bohaterka książki była w wieku dzisiejszych dyskutantów i przeżywała wszystko tak jak każde dziecko. Śledząc jej losy zadajemy sobie pytania: jakim sposobem dotrzymać tajemnicy,jak przeżyć rozłąkę z ojcem,jak reagować gdy mamę gdzieś zabierają?
Po dokładnej analizie treści książki popartej cytatami ,dochodzimy do wniosku,że wojna nie jest dobra dla nikogo! Jako rówieśnicy Elki nigdy nie chcielibyśmy się znaleźć na jej miejscu. Treść książki sprowokowała nas do podzielenia się swoją wiedzą na temat wojny,którą najczęściej czerpiemy z filmów,książek i rodzinnych przekazów. Spontaniczne relacje uczestników spotkania były bardzo interesujące ale najczęściej tragiczne. Podsumowując ten temat,głośno mówimy:nigdy więcej wojny!


Wypowiedzi uczestników:

Książka fajna ale smutna. Czytałam ją szybko i cały czas przeżywałam to tak jakbym tam była.
Na miejscu Eli bardzo bym się bała. Podziwiam ją za odwagę
.
Ewa L.

Wojna w ogóle nie jest dla ludzi!Bardzo dokładnie śledziłam losy bohaterów i teraz wiem,że był to straszny czas dla wszystkich. Śmierć Antka bardzo mnie wzruszyła.
Patrycja S.

Książka niezbyt mi się podobała bo nie dość,że prawie cała o dziewczynie to jeszcze smutna!
O wojnie to lubię słuchać ciekawych opowiadań i oglądać filmy .

Adrian L
 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: