Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

 

 

DKK w Dębowcu

Marek Janczyk: "Antonówka

19-01-2012

„Antonówka”- Marka Janczyka była tematem dyskusji (19.01.2012 roku) podczas pierwszego spotkania w tym roku.

Autor już na początku przedstawia nam bardzo sympatyczną rodzinę,która postanawia przenieść się z miasta na wieś. W tym celu rozpoczynają remont starego domu(po dziadkach).Cała trójka dzielnie pokonuje kolejne etapy remontu,gdzie całym „ placem budowy „dowodzi mama Julka. Mąż i syn nic nie mają przeciw temu i wszystkim dopisuje dobry humor. Szybko zaprzyjaźniamy się z tą rodziną , śledząc postępy w przebudowie domu i porządkowaniu obejścia.
Wciąga czytelnika sielska kraina,stary dom,ogród,cisza i niesamowite wspomnienia z dzieciństwa.
Miejsce to kryje jednak prawdziwy skarb,którego odnalezienie rozpoczyna liczne przygody.
Wakacyjny spokój Julka zakłóca także bójka ze Sławkiem przed domem Kaliny (koleżanki z dzieciństwa) i konsekwencje tego czynu. Ciekawym wątkiem jest także fascynacja sportem,który poprawia tężyznę fizyczną jak to bywa w przypadku Julka,lub przynosi zagrożenie gdy „Pompa”(kolega Julka) aplikuje sobie sterydy.
Książka na przykładzie głównego bohatera porusza ważne sprawy młodych ludzi :pierwszą miłość,przyjaźń wystawioną na próbę, barwne życie rodzinne i szkolne. Postawa Julka, jego poczucie humoru i umiejętność podejmowania trafnych decyzji napawa czytelnika optymizmem.

 

Opinie czytelniczek:


„Antonówka”- to ciekawa książka,którą dobrze się czyta,choć nie zawiera „wybuchowych” akcji.
Problemy i sytuacje opisane w tej książce dostrzegamy wokół siebie i dlatego lubię takie książki
.

Olga K.

Książka interesująca i szybka w czytaniu. Opowiada o przygodach licealisty Julka na wsi (podczas wakacji) i w szkole. Dużym walorem są dialogi pełne humoru.

Magdalena N.

Wszyscy kochamy wakacje,a akcja tej książki(w większości) rozgrywa się na wakacjach i taka lektura jest w sam raz dobra do poczytania tuż przed półroczem...Polecam wszystkim.

Daria

Zanim rozpoczęłam czytanie tej książki miałam wątpliwości,że mi się nie spodoba,jednak po przeczytaniu kilku stron zmieniłam zdanie. Historia Julka,jego znajomość z Kaliną,barwne życie domowe i szkolne bardzo wciąga. Szczególnie podobała mi się końcówka książki ,w której to postawa Julka i Kaliny w odpowiedzi na problemy Ani(kuzynki Julka) jest godna naśladowania.

Emilia N.
Polubiłam bardzo głównego bohatera,jego poczucie humoru i zainteresowanie sportem. Wspomnienia z dzieciństwa Julka,Kaliny i Ani przypominają mi moje wakacje.

Anna L.

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: