Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

 

DKK w Cieszanowie

Eric-Emmanuel Schmitt: „Trucicielka"

30-08-2012

Trucicielka” Erica-Emmanuela Schmitta omawiana była na spotkaniu członków DKK przy MBP w Cieszanowie, w dniu 30 sierpnia 2012 r. Książka ta, bardzo przypadła do gustu czytelnikom i chętnie zabierali głos w dyskusji. Jest ona zbiorem czterech, nieprzypadkowo dobranych opowiadań, które stanowią całość, pomimo że każde ma innych bohaterów i innych dotyczy wydarzeń. Jest jednak coś, co je spaja w całość - to ludzkie uczucia i wybory, których dokonują, czasem wydawałoby się nawet wbrew sobie. Jest również motyw występujący we wszystkich opowiadaniach, to Święta Rita, od przypadków beznadziejnych i spraw niemożliwych poprzez którą autor ma możliwość wyrażenia własnych myśli.
Zanim przystąpiono do omawiania książki, jeden z uczestników spotkania przybliżył pozostałym osobę autora, posługując się informacjami znalezionymi w internecie, jak również pamiętnikiem autora zamieszczonym w książce. Ten psychologiczny portret samego autora ma swój wyraz w portretach bohaterów opowiadań. Stał się więc dobrym wstępem do dyskusji nad zachowaniami bohaterów opowiadań, ich uczuciami, emocjami i wewnętrznymi przemianami ,wywołanymi często przypadkowymi zdarzeniami.
Jak zwykle na zakończenie spotkania jego uczestnicy porozmawiali jeszcze chwilę na wolne tematy i umówili się na kolejne spotkanie w dniu 27 września 2012 r., kiedy to porozmawiają o książce Ewy Kopsik pt. „Uciec przed cieniem”.


 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: