Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

 

DKK w Cieszanowie

Ewa Kopsik: "Uciec przed cieniem"

28-09-2012

Comiesięczne, "czwartkowe " spotkanie członków Dyskusyjnego Klubu Książki przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Cieszanowie, odbyło się 27 września 2012 roku. Miejscem spotkania była Pracownia Orange, utworzona przy tejże bibliotece, gdzie uczestnicy spotkania zapoznali się z wyposażeniem pracowni i porozmawiali o planach korzystania z niej w przyszłości. Zanim przystąpiono do omawiania książki, osoby obecne na spotkaniu wypełniały ankietę Instytutu Książki dotyczącą programu DKK.
Książką omawianą na spotkaniu, była "Uciec przed cieniem" Ewy Kopsik. Tym razem, książka nie przypadła czytelnikom do gustu. Uznano ją mało optymistyczną, a wręcz dołującą. Świat oglądany oczami głównej bohaterki jest bardzo ponury i bez perspektyw na lepsze. Ona sama okazuje się zupełnie nieprzystosowana do życia, uzależniona od przeszłości, zupełnie nie radziła sobie z własną wolnością i nie potrafiła dostrzec żadnych, pozytywnych cech zarówno u siebie jak i u innych. Czytelnicy mieli pretensję do
autorki, że nie weszła w świat artystyczny, a przecież mąż głównej bohaterki był śpiewakiem operowym i na pewno pokazanie tego świata przeżyć duchowych uczyniłoby książkę o wiele atrakcyjniejszą.
W związku z tym, że w listopadzie planowane jest spotkanie autorskie z Hanną Cygler, na następnym spotkaniu 25 października omawiane będą książki jej autorstwa.

 

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: