Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

 

DKK w Cieszanowie

Klaus Brinbaumer: ”Afrykańska odyseja”

29-03-2012

29 marca 2012 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Cieszanowie odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. W spotkaniu wzięło udział 9 osób. Na spotkaniu omawiana była książka autorstwa Klausa Brinbaumera pt.”Afrykańska odyseja” .Jak zauważyli uczestnicy spotkania, w/w książka jest reportażem ,a nawet zbiorem reportaży z podróży autora, śladem wędrówki uchodźcy z Ghany Jahna Ampana, który wraca do domu po czternastu latach spędzonych w Europie. Książka zrobiła na czytelnikach bardzo duże wrażenie ,ponieważ w większości nie mieli dużej wiedzy na temat sytuacji mieszkańców Afryki- ich mentalności, kultury, ekonomicznej i politycznej sytuacji życiowej. Książka wiele mówi również o współczesnej Europie i Europejczykach. Jak stwierdzili czytelnicy, bardzo pomocną w uporządkowaniu zawartych w reportażu informacji, okazała się dla nich mapka z wytyczoną drogą, jaką musiał przebyć John Ampan zanim dostał się do Europy , zamieszczona na początku książki. Ponieważ omawiana miesiąc wcześniej książka pt.”Black Bazar”, również poruszała problem uchodźców afrykańskich w Europie, w dyskusji przywoływano również obrazy omawiane na poprzednim spotkaniu .Nie sposób omawiać sytuacji współczesnej Afryki, bez odwołania się do historii, co też uczestnicy dyskusji uczynili. Podsumowując, należy podkreślić, że dyskusja była bardzo ożywiona ,wszyscy chętnie w niej brali udział, gdyż temat był interesujący. Spotkanie odbyło się po raz ostatni w obecnej czytelni ponieważ budynek od kwietnia poddany będzie gruntownej przebudowie i modernizacji. Następne spotkania odbędą się już w pomieszczeniu użyczonym bibliotece przez CKiS w Cieszanowie. Ponieważ spotkanie odbywało się niedługo przed Świętami Wielkiej Nocy , na zakończenie życzono sobie zdrowych i wesołych świąt. Na kolejne spotkanie wybrano książkę Janusza Wiśniewskiego pt.”Łóżko”.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: