Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

 

DKK w Cieszanowie

Alain Mabanckou: „Black Bazar”

20-03-2012

Dnia 23.02.2012 roku w MBP Cieszanów spotkali się członkowie DKK, aby porozmawiać o książce Alaina Mabanckou pt. „Black Bazar”. W spotkaniu udział wzięło 9 osób. Dyskusja była bardzo ciekawa, albowiem książka ta porusza wiele problemów współczesnego świata; zwłaszcza Europy i Afryki, a czarnoskóry autor w dość specyficzny sposób je przedstawia. Problematyka imigracji, kolonizacji, nietolerancji, życia na obczyźnie, niezrozumienia dla różnych kultur, poruszana w w/w książce jest stosunkowo mało znana przeciętnemu czytelnikowi, toteż zrozumienie jej wymagało wcześniejszego przygotowania. Osoby lepiej znające tę problematykę prowadziły dyskusję w sposób interesujący, pozwalający zrozumieć sens użytych przez pisarza określeń, powiedzeń, czy opisów z pozoru zabawnych sytuacji.
Nie zastanawiano się głębiej nad wartościami artystycznymi omawianej książki, a skupiono się raczej na jej wartościach poznawczych.
Na zakończenie spotkania osoby, które brały udział w wyjeździe do kina, dzieliły się swoimi wrażeniami, po obejrzeniu filmu Agnieszki Holland pt. „W ciemności”.
Na kolejnym spotkaniu DKK, które odbędzie się 29 marca pozostaniemy w atmosferze problematyki europejsko-afrykańskiej, wybraliśmy bowiem do przeczytania książkę pt.”Afrykańska odyseja”.

 

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: