Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

DKK w Cieklinie

NOC BIBLIOTEK W CIEKLINIE

15-05-2012

Strach ma wielkie oczy – zwłaszcza w ciemności, a najlepszym sposobem na jego pokonanie jest oswojenie go. Dlatego właśnie na I Nocy Bibliotek zorganizowanej w Filii Bibliotecznej w Cieklinie zagościły Strzygi, Zmory, Utopce, Południce, Licha i wszystkie innej maści strachy.
Spotkaliśmy się w bibliotece 10 maja o godz. 20.00. Zapadający mrok na zewnątrz, ciemności wewnątrz lokalu – rozjaśnione delikatnie światłem świec, wprawiły uczestników w odpowiedni nastrój. Można było dowiedzieć się skąd się wzięły, gdzie żyją i jak działają nie tylko wyżej wymienione, ale i inne demony. Rozpoczęły się pogaduchy o tym czego się boimy, czy lubimy horrory i dlaczego, opowieści o miejscach we wsi, w których wg podań straszy. Prawie każdy miał w zanadrzu własną straszno-śmieszną historię, posypały się żarty ze strachami w roli głównej.
Na koniec, żeby już całkowicie je oswoić i polubić postanowiliśmy sami przemienić się w istoty rodem z koszmarów sennych. Dzięki odrobinie pudru, paru kredkom i cieniom okazało się to całkiem łatwe i na dodatek bardzo zabawne.
W spotkaniu wzięli udział członkowie dwóch Dyskusyjnych Klubów Książki – młodzieżowego i dziecięcego, działających przy naszej bibliotece oraz ich znajomi. Wszyscy bawili się tak dobrze, że już teraz umówiliśmy się na spotkanie za rok.

K. Czechowicz

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: