Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

DKK w Cieklinie

Poezja ks. Jana Twardowskiego

08-05-2012

Drugie tegoroczne spotkanie DKK dla dorosłych w Cieklinie odbyło się 27 kwietnia. Tematem marcowego spotkania była biografia ks. Jana Twardowskiego napisana przez Magdalenę Grzebałkowską. Uważałyśmy zatem za naturalne, że na następnym spotkaniu pochylimy się nad utworami tego poety.
Żadna z nas, klubowiczek nie ma wykształcenia polonistycznego, żadna nie para się poetyką czy krytyką literacką. Po prostu - lubimy czytać, niekoniecznie to samo, lubimy o tym porozmawiać.
Tak też potraktowałyśmy wiersze ks. Jana Twardowskiego – nie rozbierałyśmy ich na wersy, rymy i rytmy, nie doszukiwałyśmy się prądów filozoficznych. Odbierałyśmy tę poezję całkowicie subiektywnie – poprzez własne doświadczenia, swoją osobowość, nastrój w chwili czytania, próbując się postawić w sytuacji bohatera utworu.
I okazało się, że każda z nas znalazła coś dla siebie, każda dostrzegła niby to samo, ale trochę z innej strony, każdą urzekł inny utwór. Zgodnie stwierdziłyśmy, że jest to poezja pełna miłości do Boga ale i do człowieka, odznaczająca się prostotą, szczerością i humorem, sławiąca piękno i bogactwo świata. Chwytająca za serce poezja – lek na momenty zwątpienia i smutku i radość do wykrzyczenia w chwilach uniesień. Poezja dla każdego.
Krystyna Czechowicz

Wiersze ks. Jana Twardowskiego emanują prostotą, dobrocią do drugiego człowieka oraz miłością do Boga. To jest właśnie to, co mnie w nich najbardziej ujmuje i wzrusza. Każdy może je czytać – od najmłodszego do najstarszego. Polecam!
Renata

Poezja ks. Twardowskiego dotrze do każdego czytelnika. Z nutka humoru, z doza dobitności przekazuje największe prawdy.
Marta
 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: