Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

DKK w Cieklinie

Paweł Beręsewicz: "Żeby nóżki chciały iść"

28-05-2012

„W czasie deszczu dzieci się nudzą ...„ parafrazując słowa tej znanej piosenki można powiedzieć – w czasie podróży dzieci się nudzą. Co zrobić, żeby uniknąć pytań typu „daleko jeszcze?”, nie słyszeć narzekań na niewygodę, bolące nogi, upał, pragnienie itp.? Odpowiedź jest prosta – trzeba dzieci czymś zająć. A czym najlepiej – oczywiście ciekawymi opowieściami. Takie właśnie – zaskakujące, ciekawe i pełne dowcipu są historie autorstwa Pawła Beręsewicza zebrane w książce Żeby nóżki chciały iść - opowiastki wzmacniające, która była tematem spotkania najmłodszej grupy DKK w Cieklinie 28 maja br.
Jak powiedział sam autor „jest to książka na cześć małych nóżek”, które lubią podróżować i na które w czasie podróży czyha wiele pokus – kamyczki, malinki, szyszki,skałki, wykroty itp.
Każda z historii poświęcona jest innemu szczytowi. Na wstępie krótka informacja o zdobywanej właśnie górze, a potem już właściwa historia. A małe nóżki drepczą krok w krok za opowiadaczem i zapominają wtedy o tym jakie są małe, zmęczone i biedne.
Rzecz jasna najlepiej snuć te historie podczas wędrówki po górach, ale myślę, że doskonałe są również na każdą inną podróż. A może autor pokusi się o napisanie takich opowiastek na podróż samochodem lub statkiem?
Krystyna Czechowicz

Bardzo mi się podobały te historie bo są ciekawe i śmieszne.
Gabrysia

Podobała mi się ta książka, polecam ją wszystkim, którzy lubią zabawne historie.
Zosia
 

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: