Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

DKK w Cieklinie

SPOTKANIE Z PAWŁEM BERĘSEWICZEM

01-06-2012

 Herbatka z pisarzem? To możliwe! Taką właśnie - niepowtarzalną okazję mieli 31 maja uczestnicy spotkania autorskiego w Cieklinie. Na zaproszenie WiMBP Rzeszowie przybył do działającego  Dyskusyjnego Klubu Książki w Cieklinie Paweł Beręsewicz – autor wielokrotnie nagradzanych i nominowanych do nagród książek dla dzieci i młodzieży, tłumacz, leksykograf, prywatnie ojciec dwójki dzieci, miłośnik gór i podróży – szczególnie rowerowych.
Główny bohater spotkania – Paweł Beręsewicz w ciekawy i zabawny sposób opowiadał o sobie, swojej pracy i twórczości. Mieliśmy okazję spróbować swoich sił w tłumaczeniu tekstu z „grześkowego” na normalny i odwrotnie a także posłuchać rozmów autora z Kacprem ogólnie o czytaniu i o książkach o rodzinie Ciumków, z Iwoną o napisanych przez prawdziwego faceta, o prawdziwym facecie i dla prawdziwych facetów książkach romantycznych : „Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek” i „Kiedy chodziłem z Julką Maj”, z kolejnym Kacprem o literaturze sensacyjnej - „Tajemnica człowieka z blizną”. Cierpliwie odpowiadał na pytania – czasem wierszem, czasem wprost, a nawet po angielsku i na ucho.
Na zakończenie autor rozdawał autografy i z uśmiechem pozował do zdjęć.

K. Czechowicz


 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: