Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

DKK w Cieklinie

Halina Olczak-Moraczewska: "Kim jesteś Sebastianie"

18-01-2012

Kim jesteś Sebastianie” Haliny Olczak-Moraczewskiej to książka, którą rozpoczęliśmy tegoroczne spotkania młodzieżowego DKK w Cieklinie. Spotkanie odbyło się 16 stycznia w sali wystawowej Muzeum Narciarstwa. Wśród świątecznej ekspozycji poruszaliśmy wcale nie świąteczne tematy – problem adopcji, tożsamości, walki o dominację w grupie i o władzę ale i te milsze – wartości rodziny, przyjaźni, pierwszej miłości.
Napisana w formie wspomnień, naprzemiennie - Sebastiana i Anety, zaludniona przez postaci, z których żadna nie jest jednoznacznie przegraną lub wygraną, pełna ciekawych sytuacji i dialogów książka jest wspaniałą, dającą do myślenia lekturą tak dla dziewczyn jak i chłopaków, a nawet dla dorosłych.
Na zakończenie – aby choć trochę pozostać jeszcze w świątecznym nastroju klubowicze wybrali sobie prezenty - notatniki lub kalendarze ufundowane przez Instytut Ksiażki w ramach projektu Dyskusyjne Kluby Książki.
Krystyna Czechowicz

Zawsze strasznie nas denerwuje,gdy dorośli uważają, że nie zrozumiemy sytuacji, nie mamy prawa głosu. Nie inaczej było z Sebastianem, ale powiedzcie szczerze – czy ktoś z was nie zdenerwowałby się, gdyby w jego domu rządziła się obca kobieta z synem, a wasi rodzice pozwoliliby się jej ośmieszać? W takiej właśnie sytuacji znajduje się Sebastian Majewski – syn wziętego adwokata i znanej dentystki. Całe jego życie wywraca si do góry nogami, a przecież zaczynało być tak pięknie.
„Kim jesteś Sebastianie” to książka o zagubionym chłopaku, który odkrywa rodzinną tajemnicę, próbuje odnaleźć swoją tożsamość a jednocześnie przeżywa pierwszą miłość i stara się dopasować do otoczenia. W pewnym sensie jest to książka o każdym z nas – nastolatku ze swoimi problemami.
Anita

Pokazane są w niej sytuacje, które mogą się zdarzyć w prawdziwym życiui pokazują, że można z nich wyjść cało przy pomocy bliskich.
Tomek.
 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: