Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Zapytaj bibliotekarza

DKK w Chłopicach

Joanna Olech: "Dynastia Miziołków”

26-11-2012

Na wrześniowym spotkaniu w ramach DKK Młodzi Czytelnicy rozmawiali o książce „Dynastia Miziołków”. Jest  to powieść napisana w formie pamiętnika. Oznacza to przede wszystkim, że narrator wypowiada się w pierwszej osobie i jest głównym bohaterem utworu. W książce znajdują się także listy Miziołka do rodziców, które chłopiec wysyła z kolonii, oraz listy między innymi dziadka do Miziołka czy Miziołka do kolegów. Klubowicze porównali ksiązke do swoich pamiętników. Większość z Klubowiczów pisze własny pamiętnik.  Miziołek opisuje zarówno to, co dzieje się w szkole, jak i życie domowe. Wszystkie wydarzenia są dla niego ciekawe i warte opisania.

Pisze o  „wybrykach” swojej zwariowanej mamy, która ciągle zmienia zainteresowania i miewa napady rozrzutności, podczas których kupuje mnóstwo nikomu niepotrzebnych rzeczy. Czasem wspomina też o relacjach rodzinnych w domach swoich kolegów - na przykład w domu chłopca o przezwisku Fifa mama pracuje i robi karierę, a ojciec zajmuje się domem i jest z tego powodu bardzo szczęśliwy. Jednym z powodów kłótni w domu bohatera jest jego zwierzątko - szczur Ogryzek. Mama Miziołka go nie znosi. Opisuje też pomysły i przygody swojej siostry Kasi - toczy z nią bezustanne walki, ponieważ ona go szpieguje i uwielbia donosić rodzicom. W szkole Miziołek jest lubiany, dobrze się uczy.  Ma wielu kolegów, z którymi świetnie się dogaduje, nawet jeśli czasem się pokłócą. Bierze udział w konkursie na wiersz o szkole, ale nie udaje mu się wygrać. Jedną z osób z klasy, o której dość często pisze, jest dziewczynka o przezwisku Pućka, którą Miziołek darzy niechętnym szacunkiem, ponieważ Pućka szybko biega, świetnie się bije i jest doskonała w każdej dziedzinie sportu. Chłopiec kocha się w koleżance z klasy, Beacie, i jest o nią zazdrosny. Klubowiczom bardzo podobała się książka.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: