Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

 

 

DKK w Chłopicach

Małgorzata Kondej: "Sejf z milionem w środku

14-03-2012

13 marca (wtorek) o godz. 15.30 w Bibliotece Samorządowej w Chłopicach odbyło się pierwsze spotkanie nowoutworzonego Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci. Na pierwszym spotkaniu Klubowicze rozmawiali na temat książki Małgorzaty Kondej „Sejf z milionem w środku czyli bestseller III b”.
Dzieci z wielką radością i zaciekawieniem brały udział w tak ważnym dla nich wydarzeniu- spotkaniu Klubu Książki.
Książka jest zbiorem 14 opowiadań, z których każde dotyka ważnych dla dziesięciolatków spraw. Opowiada z humorem, prostotą i mądrością o problemach dzieci, ich marzeniach i planach.

Dzieciom bardzo podobała się książka, ponieważ była pisana językiem prostym i zrozumiałym dla nich. Problemy dzieci zostały pokazane z humorem i w sposób dla nich prosty.
Martyna: „Książka jest fajna a najbardziej podobał mi się główny bohater Felicjan Felicjański”.
Kasia:  „Felek to fajny chłopak, ale szkoda że jest chory i dlatego bardzo ciężko znaleźć mu prawdziwego przyjaciela, ale książka pokazała że marzenia się spełniają”.
Dawid-Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie- po przeczytaniu książki wiem co znaczy to przysłowie. Książkę czytałem z wielkim zaciekawieniem i bardzo mi się podobała”.
Paulinka: „Najbardziej w książce podobało mi się jak dzieci przygotowały dla Felka książkę z opowiadaniami o sobie, gdy Felek był w szpitalu”.


Dzieci zauważyły, że książka jest „taka z życia” w ustach dziesięciolatków to bardzo trafne stwierdzenie. Klubowicze z niecierpliwością czekają na kolejne spotkanie, na którym będą dyskutować o książce Joanny Olech „Dynastia Miziołków”.


Iwona Myłek


 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: