Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Zapytaj bibliotekarza

DKK w Chłopicach

Barbara Ciwoniuk :"Własny pokój"

07-03-2012

Tematem wtorkowego spotkania w ramach spotkań DKK, była poruszająca książka- powieść dla nastolatków, o nastolatkach, która poruszała trudne, najczęściej przemilczane tematy- była to książka Barbary Ciwoniuk „Własny pokój”.
Kamila powiedziała, że w książce zostały poruszone problemy, które nurtują współczesnych młodych ludzi: brak perspektyw, rozwód rodziców, porażki w szkole, przemoc, alkoholizm. Główny bohater książki- Zach ma trzynaście lat i właśnie wchodzi w trudny okres. Dobry uczeń gimnazjum, z klasą, lgną do niego i czarne charaktery i szkolne aniołki. Sympatię do niego czują niektórzy nauczyciele, wiedzą, że jak pojawi się poważny problem, mogą chłopca poprosić o pomoc. Bo Zacha naprawdę nie da się nie lubić. Zdolny, nie kujon, daje spisywać zadania, sam zresztą idzie na żywioł od czasu do czasu. Nie plotkuje, nie obgaduje, potrafi trzymać język za zębami, do wszystkiego podchodzi z dystansem. Michał zauważył, że w życiu prywatnym bohater ma problemy- los go nie oszczędza – ojciec odchodzi do innej, a matka zaczyna poważnie chorować. Chłopak przypadkiem poznaje Alfiego, drugorocznego. Alfi pochodzi z rodziny alkoholików, na niczym mu nie zależy, szkołę i nauczycieli traktuje jak zło konieczne. Między chłopcami powoli rodzi się przyjaźń. Trudna, ale prawdziwa. Michał stwierdził, że takie sytuacje jak ta zdarzają się w codziennym życiu i dotyczą wielu młodych, nawet w otoczeniu szkolnym a w gronie znajomych występują takie sytuacje. Kamila zauważyła, że autorka poruszała trudne i często ukrywane tematy dotyczące życia – tzw. tematy tabu. Andżelika z wielkim zapałem czytała książkę, gdyż nie mogła oderwać się od perypetii głównego bohatera. Książka jest o nastolatkach i dla nastolatków- porusza problemy z ich codziennego życia i otoczenia.
Na Klubowiczach książka wywarła pozytywne wrażenie i czytali ja z ogromnym zaciekawieniem.
 

Iwona Myłek
 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: