Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Zapytaj bibliotekarza

DKK w Chłopicach

Beata Ostrowicka: "Wyć się chce"

17-02-2012

Dnia 17 lutego o godz. 17.00 w Bibliotece Samorządowej w Chłopicach w miłej atmosferze odbyło się  kolejne spotkanie  DKK. Na spotkaniu członkowie DKK dyskutowali na temat książki Beaty Ostrowickiej „Wyć się chce”. W spotkaniu uczestniczyły 4 osoby.
Książka porusza problemy współczesnych nastolatków- kiedy rodzice nic nie rozumieją, a przyjaciele zawodzą, kiedy nie wiadomo, co ze sobą zrobić, kiedy trzeba chodzić do szkoły i zacząć decydować o swoim życiu. Kamila jedna z Klubowiczek powiedziała, że książka w pewnym sensie dotyczy każdego młodego człowieka. Główna bohaterka, nastoletnia Julka, pozwala, by inni decydowali o jej życiu. Tak jest według niej bezpieczniej i łatwiej. Autorka ukazuje również problem pierwszej nastoletniej miłość (Julce podoba się Kamil – ale nie umie zwrócić na siebie jego uwagi). Jak zauważył Michał istotnym zagadnieniem „pobocznym” przedstawionym w książce okazują się konflikty w rodzinie – przede wszystkim na linii matka-córka, praktycznie bez możliwości rozwiązania – oraz coraz częstsze spory rodziców, także bez nadziei na porozumienie. Do tego dochodzi jeszcze widmo nieuczciwych, nielojalnych i samolubnych pseudoprzyjaciół. Kamila twierdzi, że książka jest ciekawa i nieprzewidywalna. Główna bohaterka „Wyć się chce” to zwyczajna dziewczyna, nieco zakompleksiona nastolatka, która nie potrafi się zbuntować wobec irytujących i niewłaściwych zachowań bliskich. Według Andżeliki autorka prosto i przejrzyście przedstawiła tu kwestię przyjaźni, miłości oraz zaufania. Książka w ciekawy sposób przedstawia problemy nastoletniej Julki.
Klubowicze zgodnie twierdzą, że książkę czytało się jednym tchem, ponieważ chciało się poznać dalsze losy głównej bohaterki.

 

Iwona Myłek
 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: