Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

 

Zapytaj bibliotekarza

 

DKK w Chłopicach

Beata Ostrowicka: "Wyć się chce"

17-02-2012

Dnia 17 lutego o godz. 17.00 w Bibliotece Samorządowej w Chłopicach w miłej atmosferze odbyło się  kolejne spotkanie  DKK. Na spotkaniu członkowie DKK dyskutowali na temat książki Beaty Ostrowickiej „Wyć się chce”. W spotkaniu uczestniczyły 4 osoby.
Książka porusza problemy współczesnych nastolatków- kiedy rodzice nic nie rozumieją, a przyjaciele zawodzą, kiedy nie wiadomo, co ze sobą zrobić, kiedy trzeba chodzić do szkoły i zacząć decydować o swoim życiu. Kamila jedna z Klubowiczek powiedziała, że książka w pewnym sensie dotyczy każdego młodego człowieka. Główna bohaterka, nastoletnia Julka, pozwala, by inni decydowali o jej życiu. Tak jest według niej bezpieczniej i łatwiej. Autorka ukazuje również problem pierwszej nastoletniej miłość (Julce podoba się Kamil – ale nie umie zwrócić na siebie jego uwagi). Jak zauważył Michał istotnym zagadnieniem „pobocznym” przedstawionym w książce okazują się konflikty w rodzinie – przede wszystkim na linii matka-córka, praktycznie bez możliwości rozwiązania – oraz coraz częstsze spory rodziców, także bez nadziei na porozumienie. Do tego dochodzi jeszcze widmo nieuczciwych, nielojalnych i samolubnych pseudoprzyjaciół. Kamila twierdzi, że książka jest ciekawa i nieprzewidywalna. Główna bohaterka „Wyć się chce” to zwyczajna dziewczyna, nieco zakompleksiona nastolatka, która nie potrafi się zbuntować wobec irytujących i niewłaściwych zachowań bliskich. Według Andżeliki autorka prosto i przejrzyście przedstawiła tu kwestię przyjaźni, miłości oraz zaufania. Książka w ciekawy sposób przedstawia problemy nastoletniej Julki.
Klubowicze zgodnie twierdzą, że książkę czytało się jednym tchem, ponieważ chciało się poznać dalsze losy głównej bohaterki.

 

Iwona Myłek
 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: