Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

DKK w Boguchwale

Spotkanie z Barbarą Ciwoniuk

18-09-2012

A jeśli zostanę… w Boguchwale”
Barbara Ciwoniuk w GBP w Boguchwale

W poniedziałek 17 września Gminna Biblioteka Publiczna w Boguchwale gościła Barbarę Ciwoniuk – autorkę wielu pięknych książek z przesłaniem, skierowanych do młodzieży gimnazjalnej i licealnej.
Wrześniowemu świętowaniu z książką beletrystyczną patronował Dyskusyjny Klub Książki, który od ponad roku działa aktywnie w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży w Boguchwale oraz Małgorzata Augustyn – koordynatorka DKK w województwie podkarpackim.
Wspaniała autorka, ciekawe książki – nic więc dziwnego, że w spotkaniu z Barbarą Ciwoniuk chcieli uczestniczyć nie tylko młodzi klubowicze, ale także młodzież z miejscowego gimnazjum. Biblioteczna wypożyczalnia dosłownie „pękała w szwach, bo każdy chciał posłuchać autorki, poznać jej drogę
do pisarstwa, tematykę książek oraz plany literackie na przyszłość.
Barwne opowieści autorki zachęcały młodzież do słuchania… i czytania. Bo książki Barbary Ciwoniuk to źródło nie tylko wspaniałej lektury, okraszonej niekiedy dowcipem a niekiedy też wyrazistymi, pełnymi temperamentu bohaterami, uwikłanymi w problemy, które nieobce są współczesnym nastolatkom. Młody czytelnik odnajdzie w nich wspaniałego przyjaciela, który doradzi jak walczyć z przemocą, izolacją, własną niedoskonałością a przede wszystkim pokaże jak asertywnie podchodzić do różnych przejawów młodzieńczej fascynacji mediami, alkoholem, narkotykami czy też własną seksualnością.
Cóż można dodać jeszcze po tak wielu rewelacjach?
Może tylko to – pani Basiu czekamy z niecierpliwością na nowe, poruszające książki i do zobaczenia… w Boguchwale.

 

 

Oprac. Irena Jakubiec
Moderator Młodzieżowego DKK w Boguchwale


 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: