Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

DKK w Boguchwale

Heidi Hassenmüller: „Koszmarne piękno”

30-07-2012

Wakacje z książką wciąż trendy!

Rozmowy o książce „Koszmarne piękno” w DKK w Boguchwale

 26 lipca w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży w Boguchwale odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Było to już szóste spotkanie młodych klubowiczów, i choć zorganizowano je podczas wakacji – to cieszyło się sporym zainteresowaniem młodzieży. Zapewne wpływ miało na to wiele czynników – jak choćby słoneczna aura tegorocznego lata, miła atmosfera w bibliotece
a także sam temat dyskusji: „Pięknym być! czyli blaski i cienie modelingu młodzieżowego”, mobilizujący młode czytelniczki do swobodnych wypowiedzi o książce Heidi Hassenmüller „Koszmarne piękno”.To właśnie o pięknie i urodzie rozmawiano podczas bibliotecznego spotkania – cechach, które w dzisiejszych czasach są głównym wyznacznikiem poważania społecznego i przyciągają do modelingu coraz młodszych nastolatków.

Modeling – to świetna przygoda, której mogli doświadczyć bohaterowie powieści – Clarissa, Jenny i Zack. Ale wszystko co nęci i wabi należy traktować z wielką ostrożnością. Życie uczy Clarissę, że show-biznes niesie spore zagrożenia, jak np. nadużywanie alkoholu, narkotyków. Mają z nimi styczność m.in. Jenny i Zack. By stać się jeszcze piękniejszym i atrakcyjniejszym modele sięgają po różnego rodzaju anaboliki a nawet decydują się na operacje plastyczne i kolczykowanie ciała. Takie osiąganie sławy nie nęci 14-letniej Clarissy – głównej bohaterki powieści. Wybiera swoją własną drogę kariery, którą osiąga pracą fair play, bez żadnych wspomagaczy, a co najważniejsze – w zgodzie z własnym sumieniem i z otwartością na potrzeby innych ludzi.

Powieść „Koszmarne piękno” naprawdę warto przeczytać. Każdy
z czytelników znajdzie w niej coś dla siebie – odrobinę przewodnika po show-biznesie, kilka porad kosmetycznych a przede wszystkim bardzo realistyczny zapis zachowań współczesnych nastolatków. Identyfikacja czytelnika z bohaterami książki jest bardzo łatwa, gdyż Heidi Hassenmüller większość fabuły osadziła w polskich realiach – przenosząc młodych modeli do Warszawy. Tam to dokonuje się psychiczna metamorfoza Clarissy – a wraz z nią, po trosze, dojrzewanie każdego z czytających tą książkę do podejmowania samodzielnych,  przemyślanych wyborów życiowych.

Czy będą one zbieżne z asertywną postawą Clarissy? Czas pokaże.

 

Oprac.  Irena Jakubiec

Moderator Młodzieżowego DKK w Boguchwale

Uwaga Młodzi Wakacjusze! Tylko z Biblioteką spędzicie wspaniałe wakacje!

Oddział dla Dzieci i Młodzieży w Boguchwale zaprasza Was na kolejne wakacyjne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Spotykamy się w bibliotece już za trzy tygodnie – 16 sierpnia o godz. 1200.

Porozmawiamy o książce „Wystarczy, że jesteś” Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk.

 

Do zobaczenia na spotkaniu!

Pamiętajcie! Wakacje z książką mogą być naprawdę udane!

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: