Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Zapytaj bibliotekarza

DKK w Bobrowej

J.K.Rowling: "Trafny wybór"

12-12-2012

Dlaczego J.K. Rowling powinna przyjechać z wizytą do naszego DKK.”

 12 grudnia 2012 o godz. 18:00  w Bibliotece Publicznej w Bobrowej w przedświątecznej atmosferze członkowie DKK dla dorosłych brali udział w  Pierwszej Ogólnopolskiej Dyskusji Literackiej Dyskusyjnych Klubów Książki – J.K. Rowling „Trafny wybór”

Biorąc do przeczytania książkę J.K. Rowling  „Trafny wybór” mieliśmy wyobrażenie że będzie to pozycja taka jak Harry Potter pełna magii. Już po pierwszych stronach przekonaliśmy się że jest to coś innego . Treść książki  opowiada o małomiasteczkowej społeczności  w której żyje się bardzo trudno i z  problemami na które każdy ma inne rozwiązanie nie zawsze dobre. Jest to książka ukazująca społeczność która tworząc „mikro cywilizację „ ze swojego życia czyni piekło. Stara się uświadomić czytelnikowi że obowiązkiem lepiej sytuowanych jest wziąć odpowiedzialność za tych , którym się nie powiodło. W książce spotykamy postacie , z którymi można się identyfikować Rowling obarcza je wadami i zaletami. Rowling obrazuje przeciwników Fields niemal karykaturalnie – jako grubych, starych, złośliwych i zepsutych. Dorosły który przeczytał  „Harrego Pottera „ i „Trafny wybór” zauważy wpływ pisania dla młodzieży i  dogłębne poznanie mechanizmów dorastania. Książka „Trafny wybór „ w ocenie  klubowiczów jest o tym , że każdemu winni jesteśmy dać szansę i służyć drugiemu człowiekowi pomocą.

Żyjemy w małej miejscowości gdzie jedynym miejscem rozrywki dla mieszkańców jest biblioteka. Jest ona azylem przed szarą rzeczywistością gdzie spotykają się członkowie DKK. Większość  ludzi żyje z dnia na dzień związane jest to z ich sytuacją materialną , bez marzeń i zainteresowań. Wśród takiej społeczności znalazła się garstka ludzi dla których istnieje inny świat w którym jest miejsce na  marzenia  oraz pomoc innym ludziom, gdzie tak jak Barry pragnął uczynić tą miejscowość przyjaznym miejscem w którym warto żyć i być z tego miejsca dumnym. Książka dotyka wiele ważnych społecznie problemów które dotykają również nas. Podział na „lepszych” i „gorszych” , biednych i bogatych tych zaradnych i tych nieprzystosowanych do realiów dzisiejszego świata.  Przyjazd J.K. Rowling pozwoli odczarować tę smutną rzeczywistość. Wlać nadzieję w serca ludzi którzy chcą ją zmienić , ukazać im, iż ich zaangażowanie w pomoc innym  jest potrzebne. A mieszkańcom bez marzeń pokazać że poza granicami miejscowości, w której mieszkają, żyją też ludzie, ale posiadający marzenia, ambicje i zainteresowania. Dzięki Pani przyjazdowi będzie istniała możliwość odczarowania kilka drobnych światów, które stanowi każdy z nas.

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: