Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

 

DKK w Bobrowej

Paweł Beręsewicz: "Czy wojna jest dla dziewczyn? "

12-03-2012

Dnia 12.03 2012  r.w ramach działającego DKK w Bibliotece Publicznej w Bobrowej była omawiana  książka autorstwa Pawła Beręsewicza „ Czy wojna jest dla dziewczyn?” . Autor ukazał emocje i uczucia dziecka jako świadka trudnych czasów II wojny światowej . Olga Reszelska ubrała je w subtelne ale wyraziste ilustracje. Całość oswaja małego czytelnika z trudnym tematem, inspiruje do zadawania pytań i wysnuwania wniosków. To książka, w której nie ma beztroskiego tonu ani szczęśliwego zakończenia. Jest to historia kilkuletniej dziewczynki, której wojna zabiera cały świat: silne i opiekuńcze ramiona taty oraz ciepłe i bezpieczne objęcia mamy. Przedstawione jest proste postrzeganie skomplikowanego, naznaczonego wojną świata oraz wiara w lepsze jutro. Są wreszcie zupełnie „niewojenne”, ale bardzo poważne problemy zwykłej, spragnionej zabawy i przygód kilkuletniej dziewczynki. Temat naszej wojennej historii nie powinien być tematem tabu. Powinien uwrażliwiać nasze dzieci na los drugiego człowieka, budzić w nich szacunek dla starszych pokoleń. Ta pozycja jest doskonałym punktem wyjścia do rozmów o wojnie i koszmarze wojennych czasów. 

 

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: