Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

 

DKK w Bobrowej

Antykwariat ze starymi mapami

19-07-2012

Antykwariat ze starymi mapami

 „Antykwariat ze starymi mapami” autorstwa Pierdomenico Baccalario (Ulysses Moore) została omówiona 19.07. 2012 r. na spotkaniu członków DKK dla dzieci działającego przy Bibliotece Publicznej w Bobrowej. Jest to  druga część książki Ulysses Moore. W tej części dzieci przechodzą przez Wrota Czasu i przybywają do starożytnego Egiptu ..tylko setki lat wcześniej. Jason, Julia i Rick weszli do Domu Życia, potężnej, pełnej labiryntów biblioteki-archiwum, gdzie zgromadzone są papirusy, pergaminy i gliniane tabliczki z wielu zakątków świata. Tym razem poszukują tajemniczej mapy, ukrytej w legendarnej Nieistniejącej Komnacie. Niestety, tylko perfidny właściciel "Antykwariatu ze starymi mapami" posiada informację, która mogłaby ich naprowadzić na właściwy trop. Poznają córkę Głównego Pisarza z którą się zaprzyjaźniają . Czytając książkę dowiemy się czy mapa zostanie znaleziona. Tak o książce mówiła jedna z członkiń DKK Marcelinka: ”Książka podobała mi się z wielu powodów. Już od pierwszych stron pojawiła się ciekawa tajemnica, której rozwiązanie trzymało w napięciu do samego końca. Książkę czyta się bardzo lekko i przyjemnie, jeżeli zacznie się ją czytać , to nie można przestać. Poza tym bardzo spodobał mi się opisywany tam Egipt. Aż miałam ochotę spakować walizki i od razu wyruszyć w podróż. Niestety to marzenie  zostawiłam na później do zrealizowania teraz z biblioteki pożyczyłam dostępne pozycje ukazujące Starożytny Egipt i dzisiejszy.”

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: