Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

 

DKK w Bobrowej

Joanna Olech: "Pulpet i Prudencja"

08-02-2012

8 lutego 2012 r odbyło się spotkanie DKK dla dzieci działającego przy Bibliotece Publicznej w Bobrowej. Do omówienia  wybrano powieść Joanny Olech pt. „Pulpet i Prudencja” . Pompon, słynny smok przygarnięty przez rodzinę Fisiów, ożenił się i ma dwoje dzieci. Są to przesympatyczne  smoki bliźniaki Pulpet i Prudencja. Mieszkają wraz z rodzicami w Smoczej Jamie, chodzą do zwykłej szkoły z dziećmi, które je zaakceptowały i wcale się nie dziwią,  że w ławce siedzą dwa bystre smoki w kolorze” limonkowym”. Ich życie upływa niby podobnie do życia innych dzieci, ale intelektualnie rozwijają się szybciej niż ludzkie dzieci. Autorka  wykonała  ilustracje do książki, której celem jest nauka tolerancji i otwarcie na wszelką odmienność. Lektura zamyka w sobie zarówno fantastyczną zabawę jak i naukę wzajemnego szacunku. Członkowie DKK zainspirowani rysunkami autorki postanowili stworzyć również portrety bohaterów omawianej książki.

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: