Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

 

DKK w Bobrowej

Spotkanie z Pawłem Beręsewiczem

12-06-2012

Rozmowy Pawła Beręsewicza o książkach przy kawie i herbacie w Bibliotece Publicznej w Bobrowej

W ramach działającego w Bibliotece Publicznej w Bobrowej Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci 30 maja 2012 roku odbyło się spotkanie autorskie z Pawłem Beręsewiczem. Przybyły gość jest absolwentem filologii angielskiej na Uniwersytecie Warszawskim, pisarzem opowiadań ,powieści i wierszy dla dzieci. Laureat wielu nagród i wyróżnień min.książka pt „Czy wojna jest dla dziewczyn „ została wybrana jako jedna z 10 najważniejszych książek 10-lecia kampanii „ Cała Polska Czyta Dzieciom” Uczestnikami spotkania byli członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci ,członkinie DKK dla dorosłych oraz uczniami Z SP w Bobrowej wraz z nauczycielami . Paweł Beręsewicz okazał się sympatycznym i miłym człowiekiem. Na spotkanie przyjechał z ogromną, ciężką torbą, w której znajdowały się liczne „skarby” m. in. napisane przez niego książki . Wartka akcja, zabawne sytuacje, humor słowny to cechy książek Pawła Beręsewicza, które decydują o ich popularności wśród najmłodszych czytelników. Pisarz przedstawił się słuchaczom również jako tłumacz literatury anglojęzycznej i współautor wielu słowników angielsko-polskich i polsko-angielskich. Podczas wizyty zaprezentował swoje książki, a przedstawiając ich bohaterów, nie zdradził żadnego zakończenia. Pan Paweł mówił o wielu przygodach, jakie miały miejsce w jego życiu m.in. przytoczył historię o swoim pobycie w Prowansji. Były też zabawy literackie np. tłumaczenie zabawnych zdań z języka grześkowego na normalny i odwrotnie było próbką pracy tłumacza. Z przyjemnością odpowiadał również na liczne pytania uczestników. Paweł Beręsewicz rozdał wiele uśmiechów, autografów i dedykacji do swoich książek. Dla wszystkich uczestników było to spotkanie pełne wrażeń, które niewątpliwie na długo pozostanie w naszej pamięci. Autor w swoich książkach edukuje. Czyni to w sposób ukryty sympatyczny, a czytelnik zaangażowany w snutą przez Autora opowieść, dowiaduje się różnych rzeczy bez doświadczenia nadmiernego dydaktyzmu. Autor nie tylko potrafi pisać dla najmłodszych, potrafi także z nimi ciekawie rozmawiać. Poznaliśmy także prywatnego Pawła Beręsewicza, jego ulubiony sport to piłka nożna, bardzo lubi wycieczki rowerowe, a jego ulubiona książka z dzieciństwa to seria o detektywie amatorze Panu Samochodziku.


 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: