Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

DKK we Frysztaku

Targi Książki w Krakowie

05-11-2011

Uczestnicy DKK w dniu 5 listopada wzięli udział w jubileuszowych 15 Targach Książki w Krakowie. Mottem tegorocznej edycji imprezy były słowa Umberto Eco: "Nie myśl, że książki znikną". Targi Książki w Krakowie to wydarzenie o zasięgu ogólnopolskim, jak co roku zgromadziło w jednym miejscu i czasie setki wydawców oraz tysiące miłośników literatury, w tym przedstawicieli mediów, wybitnych uczonych, najpoczytniejszych pisarzy, jak i reprezentantów branży poligraficzno-księgarskiej.
Zaraz po wejściu na hale wystawowe, po staniu w długiej kolejce, seniorzy-klubowicze spotkali się się z O. Leonem Knabitem w Wydawnictwie eSPe. Kto chciał kupił książkę autora, otrzymał autograf i była chwila, aby z księdzem porozmawiać i zrobić zdjęcie. Następnie każdy indywidualnie udał się na spotkania z pisarzami i z książką. Uczestnicy byli oszołomieni rozmiarem i liczbą spotykanych pisarzy, ludzi kultury. Spotkali m.in. prof. Władysław Bartoszewskiego, który podpisywał książkę „Kropla drąży skałę”, Siostrę Anastazję, okrzykniętą przez Tygodnik „Gość Niedzielny” Pierwszą Kucharką Rzeczpospolitej oddającą w ręce czytelnika kolejną książkę kucharką, Katarzynę Michalak autorkę literatury kobiecej, Marka Krajewskiego autora kryminałów, prof. Jerzego Bralczyka językoznawcę, Janinę Paradowską, dziennikarkę i publicystkę, piosenkarza Zbigniewa Wodeckiego, Korę Jackowską i Kamila Sipowicza. Wzięli udział w akcji „Miłosz w samo Południe” czytając wraz z Piotrem Kraśko wiersz Czesława Miłosza „Ale Książki”. Biblioteczki zostały wzbogacone o książki z autografem Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk autorki bestsellerowych powieści, Wioletty Piaseckiej autorki książek dla dzieci, Barbary Rybałtowskiej, autorki wielu powieści i biografii, pisarki i malarki Romy Ligockiej, Jarosława Kreta dziennikarza telewizyjnego i fotoreportera. Niektórzy wzięli udział w spotkaniu z prof. Franciszkiem Ziejką, autorem „Polska poetów i malarzy”. Dla wszystkich uczestników był to raj dla oka, prawdziwe Święto Książki. Klubowicze spędzili wspólnie miłe i niezapomniane chwile. Atrakcji nie brakowało.

 

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: