Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

DKK we Frysztaku

"Kwiatki Jana Pawła II”

18-10-2011

W jesienny poranek w dniu 18 października uczestnicy DKK spotkali się, aby porozmawia o książce „Kwiatki Jana Pawła II” . Janusz Poniewierski (wybór i opracowanie) świadomie nawiązuje do Kwiatków świętego Franciszka, które - jak pisał Leopold Staff - niosą „pociechę i nadzieję. Uczą wiary w miłość i dobroć serca ludzkiego”. Kwiatki to „opowieści z duszą”. Ich prawdziwe bogactwo polega na tym, że uchylają drzwi do tajemnicy człowieka. Do tajemnicy świętości.
Refleksje klubowiczów po przeczytaniu książki:
Piękna książka, która momentami rozśmiesza, momentami wzrusza. Książka przybliża postać Jana Pawła II. Można ją przeczytać od deski do deski lub wybrane fragmenty.
 Pełna humoru i ciepła, ciepła, które płynęło przez tyle lat od Jana Pawła II.
 Lektura tej książki pokazuje, że charyzmat Papieża, biskupa, księdza Wojtyły... przejawia się nie tylko w jego oficjalnych wystąpieniach, ale także w codziennych, nieformalnych sytuacjach, w których na odsiecz autorytetowi przychodzi niejednokrotnie... poczucie humoru
 Dzieło jest niebywałe ponieważ autor musiał sięgnąć do wielu źródeł, by zebrać te wspaniałe krótkie i dłuższe anegdoty z życia tego wyjątkowego człowieka. Treści w nim zawarte czasami rozśmieszają, czasami skłaniają do dłuższej refleksji. Książka dla wszystkich bez względu na wiek, płeć i wyznanie.
 Mała książeczka o Wielkim Człowieku!
 Czytelnik czyta krótkie anegdoty związane z życiem Naszego Papieża i nie może pozostać na nie obojętny. Niektóre rozśmieszają, inne zadziwiają, że mogło się takie coś naprawdę wydarzyć. Jeszcze inne skłaniają do refleksji nad życiem.
 Książka o Papieżu, jakiej jeszcze nie było. Warto książkę przeczytać, żeby móc się uśmiechnąć na wspomnienie Naszego Ojca świętego
.


Książka pobudziła do wspomnień z osobistych spotkań z Ojcem Świętym.

 

 


 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: