Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

DKK we Frysztaku

Jacek Hugo-Bader: " Biała gorączka"

23-09-2011

W dniu 23 września wraz z nadejściem kalendarzowej jesieni klubowicze dyskutowali o książce Jacka Hugo Badera „Biała gorączka”.
„Biała gorączka” to zbiór reportaży napisanych w oparciu o prawdziwe przeżycia i rozmowy autora, który podróżuje łazikiem od Moskwy do Władywostoku. Spotyka różnych ludzi – mieszkańców dalekiej północy, uczciwie traktuje swoich rozmówców, poznaje ich życiowe tragedie, kolekcjonuje ludzkie losy, często bardzo nieszczęśliwe, bo zatrute przez wszechobecne pijaństwo, prostytucje, HIV, narkotyki, homoseksualizm i ogromną biedę.
Jest to poniekąd zapis ginącego świata, Rosji jakiej nie znamy. Książka jest niezwykle wstrząsająca, ponura, bolesna ale jest to autentyczny obraz życia ludzi pozbawionych wszelkich ideałów. Wiara w Jezusa Chrystusa u Wisarowców (jest ich coraz więcej i to ludzi wykształconych) pozwala zerwać z dotychczasowym życiem. Tylko oni – przestrzegający Dekalogu – są ludźmi szczęśliwymi, uśmiechniętymi, kochającymi się wzajemnie, nie palą, nie piją, nie używają narkotyków, pomagają sobie.
A Mołdawia? - to piekło na ziemi. Kwitnie handel organami ludzkimi, dziećmi – często jeszcze tymi nienarodzonymi, ogromne pijaństwo i powszechna korupcja. Milicji jest tam cztery razy więcej niż w Polsce!.
Książkę czyta się powoli – odchodzi od niej i wraca. Jest to jednak pozycja, którą warto przeczytać, by mieć ogólny pogląd na problemy współczesnego świata.

Zofia Menduś


 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: