Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

DKK w Zagórzu

Dyskusyjny Klub Ksiązki dla Dorosłych działa już dwa lata

30-11-2011

Dyskusyjny Klub Ksiązki dla Dorosłych działa już dwa lata

Czas biegnie bardzo szybko – to już niemal dwa lata temu po raz pierwszy spotkały się uczestniczki Dyskusyjnego Klubu Książki – od tego momentu, na comiesięcznych spotkaniach przedyskutowałyśmy i omówiłyśmy wiele książek – powieści, wspomnień. Byłyśmy też w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie, na Festiwalu w Łańcucie, kosztowałyśmy wiedeński strudel, oglądałyśmy film o Sycylii. W 19 listopada, w ramach naszej rocznicy, wybrałyśmy się do Sanoka, do kina, na Dziwne losy Jane Eyre – doskonałą ekranizację klasycznego gotyckiego romansu Charlotte Brönte, powieści powstałej w 1847 roku. Okazuje się jednak, że mimo upływu czasu motywy i tematy poruszane w książce i filmie są wciąż aktualne – wielka miłość, ale też uczciwość, prawda uczuć, szlachetność charakteru, odwaga i poświęcenie. A przy tym trzymająca w napięciu akcja, klimat gotyckiego zamczyska, tajemnica i dramatyczne wydarzenia, w połączeniu z doskonałą grą aktorów, szczególnie odtwórców głównych ról – Mii Wasikowskiej i Michaela Fassbendera, pięknymi zdjęciami i nastrojową muzyką sprawiły, że wyszłyśmy z kina pełne bardzo pozytywnych wrażeń i opinii. Po projekcji zatrzymaliśmy się jeszcze na chwilę w pobliskiej restauracji Nobo cafe, by przy kawie i tiramisu podyskutować jeszcze o filmie i nieśmiertelnej powieści jednej z sióstr Brönte.
Dr Joanna Kułakowska-Lis
 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: