Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

DKK w Zagórzu

Austriackich klimatów ciąg dalszy

17-10-2011


Austriackich klimatów ciąg dalszy

 

W ciągu minionego lata kilka członkiń Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy nasze bibliotece postanowiło kontynuować zainteresowanie austriacką tematyką, rozpoczęte  wspólnym omawianiem książki Roberta Makłowicza Cafe Muzeum i wizytą w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie na koncercie sławnego wiedeńskiego chóru.

Korzystając  z wyjazdu organizowanego przez Parafialny oddział Akcji Katolickiej w Zagórzu wyruszyliśmy na podbój Wiednia. Stolica Austrii, mimo, że przywitała nas dość chłodną i wietrzną pogodą, nie zawiodła pokładanych oczekiwań. Belweder był tak piękny jak oczekiwano, Hofburg i Schonbrunn tak imponujące jak się spodziewaliśmy, kawa należycie wiedeńska a torcik Sachera tak czekoladowy jak należało. Jeśli do tego dodamy jeszcze nocny spacer po ulicach Wiednia, podziwianie gmachów stojących wokół Ringu – Opery, Parlamentu, Teatru, oglądanie miasta ze wzgórza Khalenberg    to trudno się dziwić, że zdecydowaliśmy deklarowaliśmy chęć powrotu do tego pięknego miasta.

A przecież na tym się nasza wyprawa nie skończyła – przez kolejne dni mogliśmy poznawać inne klimaty Austrii, wędrując od klasztoru Cystersów w Heiligenkreutz przez opactwo Benedyktynów w Melku i klasztor Augustianów w Klosterneunburg po Mariazell, zachwycając się wspaniałymi zabytkami i pięknymi krajobrazami.  Być może kolejną wyprawę zaplanujemy do Salzburga – miasta Mozarta, o którym też już dyskutowaliśmy, czytając zaopatrzoną w płytę doskonałą książkę Ericha Emmanumela Schmidta

 

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: