Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

DKK w Ustrzykach Dolnych

"Szkoła w literaturze dla dzieci"

20-05-2011

W dniach 19-20 maja odbyły się dwa kolejne spotkania DKK w klasie VI n, podczas których zwróciliśmy uwagę na książki, których akcja dzieje się w szkole, a bohaterami są zarówno uczniowie jak i nauczyciele. Okazuje się, że jest to temat chętnie poruszany przez pisarzy, a książek o tej tematyce jest niemało. Niektóre są nawet lekturami szkolnymi (np. Sposób na Alcybiadesa).
Wśród współczesnych książek o tej tematyce możemy wymienić między innymi serię autorstwa Toma B. Stone pt. Szkoła przy Cmentarzu, oraz serię 4½ przyjaciela autorstwa Joachima Friedricha, w której mamy Tajemnicę zniknięcia biologicy i Krzyk z pokoju nauczycielskiego.
Rozmawialiśmy również o książkach w języku angielskim i tu znowu mamy Szkołę przy cmentarzu i zastanawialiśmy się dlaczego warto czytać książki
w językach obcych, czy pomagają w nauce języka czy pełnią tylko funkcję rozrywkową.
W trakcie spotkania wybraliśmy 5 książek, które warto przeczytać na wakacjach. Okazuje się, że pośród wielu wymienianych tytułów największą i jak widać niesłabnącą od niemal sześćdziesięciu lat popularnością cieszą się Przygody Mikołajka autorstwa Sempe i Goscinny.

1. Przygody Mikołajka - bardzo fajna , opowiada o chłopcu i jego fantastycznych
i bardzo zabawnych pomysłach
2. Opowieści z Narnii - są magiczne, fantastyczne oraz bardzo wciągające
3. Muzeum i szafir – to pierwsza część przygodowo-historycznej serii Niezwykłe przygody Toma Scatterhorna,
4. Koszmarny Karolek – to seria bardzo zabawnych książek o tytułowym Karolku i jego młodszym bracie rodziców. Chłopiec ma różne śmieszne i „straszne”
pomysły,
5. Mały Książę – bardzo fajna książka o chłopcu, który odwiedzał planety

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: