Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

DKK w Ustrzykach Dolnych

Jean-Claude Carriere, Umberto Eco: "Nie myśl, że książki znikną"

02-04-2011

Jako miłośniczki książek i czytania zainteresowałyśmy się książką pt. Nie myśl, że książki znikną. Jest to zapis rozmowy na temat książki jako narzędzia kultury, w której uczestniczą : Jean-Philipp de Tonnac – moderator rozmowy oraz dwaj bibliofile Umberto Eco (znany na całym świecie filozof, mediewista i pisarz) i Jean Claude Carriere ( francuski scenarzysta filmowy, pisarz i dramaturg). Obydwaj zarówno wydają jak i kolekcjonują książki.
Jest to bardzo ciekawą pozycja zawierająca wiele informacji na temat książki i jej rozwoju na przestrzeni dziejów, a także na temat roli jaką spełniała i właściwie ciągle spełnia w kulturze. Wiedza rozmówców, sprawia iż czytelnik pragnie dowiedzieć się więcej na omawiany temat.
Nie jest to pozycja łatwa w czytaniu i w odbiorze i jest skierowana raczej do czytelnika zainteresowanego pogłębianiem wiedzy na temat książki i kultury, niż dla przeciętnego „czytacza”, nie nadaje się też do przeczytania „od deski do deski” lecz zmusza do częstych przerw i zastanowienia. Po przeczytaniu tej pozycji możemy utwierdzić się w przekonaniu, że tak jak nie zagroziły jej kino i telewizja tak i nie zagrozi jej rozwój techniki, a więc NIE MYŚL, ŻE KSIĄŻKI ZNIKNĄ...
Sylwia Karabanowska

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: