Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

DKK w Ustrzykach Dolnych

Bohdan Sławiński: "Królowa Tiramisu"

12-03-2011

Będąc w kręgu literatury polskiej postanowiłyśmy sięgnąć po książkę Bohdana Sławińskiego Królowa Tiramisu i no cóż dopadło nas mocne rozczarowanie, ponieważ książka jest ciężka w czytaniu i nieciekawa w odbiorze. Wstyd się przyznać, ale niestety nikt z nas nie doczytał jej do końca.
Główny bohater próbuje chyba rozliczyć się ze swoja przeszłością, ale niestety robi to w mało ciekawy (wręcz nudny sposób). Bohater żył w trudnych czasach, a jego pamięć z okresu dzieciństwa – zatrzymała się na ciągłych udrękach i upokorzeniach, nie inaczej jest w czasach młodości. Tym razem lektura nam się nie spodobała, ale cóż nie wszystkie książki są dla wszystkich, może czasem trzeba znaleźć coś gorszego, aby docenić coś następnego.
Nie zaprzeczamy, iż książka może się podobać i na pewno posiada swojego odbiorcę, ale niestety nie jest ona napisana dla odbiorcy przeciętnego, który poszukuje lektury uprzyjemniającej życie i dającej poczucie piękna, spokoju i odpoczynku.
Sylwia Karabanowska

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: