Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

DKK w Ustrzykach Dolnych

Katarzyna Michalak: "Gra o Ferrin"

26-02-2011

Gra o Ferrin" jest powieścią mojego życia – tak, tak, nie Poczekajka, a właśnie „Gra” – co oznacza, że nigdy już takiej drugiej nie napiszę.
Tak jak Poczekajka była o marzeniach, Gra jest o emocjach. Emocjach tak silnych, że tych które ją czytały porywała za sobą jak cyklon, unosiła gdzieś pod chmury i ciskała na naszą starą szarą Ziemię, zdziwione, że było tam w górze tak wspaniale, a jest znów tak byle jak.(Powiedziała AutorKasia na swojej stronie http://www.katarzynamichalak.pl/gra-o-ferrin)”

Zafascynowani twórczością pani Katarzyny Michalak konsekwentnie czytamy kolejne napisane przez nią książki. Z niecierpliwością oczekiwaliśmy więc na zapowiadaną Grę o Ferrin, zwłaszcza po przeczytaniu na stronie autorki informacji, iż jest to najlepsza jej książka. Jak się dowiedzieliśmy Gra o Ferrin była pierwszą napisana przez panią Katarzynę książką i ukazała się po raz pierwszy w małym, finansowanym przez autorkę nakładzie kilka lat temu.
Z czystym sumieniem stwierdzamy więc, że Gra o Ferrin należy do tej grupy książek, które czyta się jednym tchem – aby jak najszybciej dowiedzieć się co było dalej, ale też czyta się je powoli, aby jak najdłużej delektować się ich klimatem i przesłaniem. Zapada się w nią całkowicie zapominając o tym co się dzieje dookoła.
Katarzyna Michalak posiada dar zamykania czytelnika w kręgu tworzonej przez siebie historii, pozwalając mu krążyć po niesamowitym świecie i sprawia, że chce on w tym świecie przebywać jak najdłużej, chce do niego powracać.
Wszystkie napisane przez panią Katarzynę książki są nieprzewidywalne i zaskakujące, nie można ich umieścić w żadnych schematach – i tak wszystko potoczy się inaczej niż myślimy.
Ciekawość dalszej twórczości pani Katarzyny Michalak popchnęła nas do poszukiwania informacji o niej i tak trafiliśmy na jej stronę internetową, na której zamieszcza ona informacje na temat kolejnych swoich książek, więc śledzimy na bieżąco rynek wydawniczy, aby żadna z powieści nie umknęła naszej uwadze.

Sylwia Karabanowska

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: