Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

DKK w Ustrzykach Dolnych

Christopher Paolini: "Eragon", Cornelia Funke:" Atramentowa krew"

03-03-2011

W dniach 3-4 marca 2011 r. odbyły się 2 spotkania DKK z klasą VI n.
Tym razem w ramach przeglądu „Ciekawej lektury” rozmawialiśmy o książkach fantasy zwracając szczególną uwagę na trylogię Dziedzictwo autorstwa Christopher Paolini , który pierwszą część pt. Eragon napisał w wieku 15 lat, potem powstały kolejne tomy Najstarszy i Brishinger. Bohaterem serii jest chłopiec o imieniu Eragon, który przypadkowo odnajduje w lesie smocze jajo zmieniając tym samym całe swoje życie. Ze zwykłego chłopca staje się Smoczym Jeźdźcem, który ma ważną misję do wypełnienia.
W Polsce ukazały się 3 książki z tej serii, ale ostatnio doczytaliśmy się, iż Christopher Paolini pisze część czwartą, więc czekamy z niecierpliwością na jej ukończenie i wydanie (oczywiście szybciej będzie ja można przeczytać w wersji oryginalnej czyli w języku angielskim).
Oprócz Dziedzictwa warte przeczytania są książki niemieckiej pisarki Cornelii Funke pt. Atramentowe serce, Atramentowa krew i Atramentowa śmierć. To niesamowita, pełna czarów i przygód trylogia o książkach i ich czytaniu. Bohaterem serii jest Mortimer Folchart renowator starych książek posiadający dar ożywiania postaci z książek,
i jego córka Maggie. Pewnego dnia odwiedza ich dziwny gość Smolipaluch – postać z książki, który przybył aby .... , a Maggie i jej ojciec (Mo) zostają wciągnięci do zaczarowanego świata książek, w którym przeżywają niesamowite, często niebezpieczne balansujące na granicy życia i śmierci przygody.
W trakcie spotkania rozmawialiśmy również na temat książek elektronicznych : audio-booków i e-booków. Zastanawialiśmy się, która postać książki bardziej nam odpowiada. Czy lepiej posiadać dużą ilość książek zamkniętych w jednym małym urządzeniu czy też dużo pięknych i kolorowych książek, które zachwycają swoimi ilustracjami.
Sylwia Karabanowska

 

 


W trakcie spotkania rozmawialiśmy również o książkach w postaci elektronicznej (e-bookach i audio-bokach),
 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: