Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

DKK w Ustrzykach Dolnych

Marcia Wilet: "Letni domek"

28-10-2011

Minęło lato, minęły wakacje, zakończył się sezon wypoczynkowy, ale nasz klub  postanowił jeszcze przez chwilę odsunąć od siebie codzienność i przenieść się daleko do Exmoore , do małego dworku, w którym na ujawnienie czekają rodzinne sekrety dwójki rodzeństwa  Matta i Imogen.

     Matt i Imogen (Im) są bohaterami książki pt. Letni Domek - pierwszej przetłumaczonej na język polski książki autorstwa Marcii Willet. Rodzeństwo, dzięki różnym zabiegom losu powraca, do miejsca swojego dzieciństwa, do rodzinnego domku w miejscowości (właściwie wiosce) Exmoore. Zmęczeni dotychczasowy życiem i osaczeni przez tysiące problemów wracają , aby zastanowić się nad swoim życiem.

     Książka nosi znamiona sielanki, której akcja toczy się powoli i monotonnie, tak jak toczy się życie poza wielkimi miastami, gdzie nie trzeba pędzić z dużą prędkością do przodu, zapominając o tym, że życie to nie tylko praca, ale też przyjemność, którą może być przebywanie na łonie natury w gronie najbliższej rodziny i przyjaciół.

     Książka napisana jest lekkim, piórem i czyta się ją z przyjemnością, aczkolwiek trzeba preferować ten „nowy” rodzaj literatury, po który coraz częściej sięgają czytelniczki zmęczone pracą i pędzącą do przodu rzeczywistością. Czyta się ją z przyjemnością i wielką ciekawością.

     Książkę  tą udało się nam przeczytać dzięki uprzejmości Wydawnictwu REPLIKA, za co bardzo serdecznie dziękujemy. Z naszych orientacji wiemy, iż jest więcej książek Marcii Willet i mamy nadzieję, że one też zostaną wydane w Polsce i, że będzie się je czytało równie dobrze jak tą.  
 
 
 
 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: