Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

DKK w Ustrzykach Dolnych

Poradniki dla młodzieży

09-05-2011

W dniach 9-10 2011 roku odbyły się dwa kolejne ( a zarazem ostatnie w tym roku szkolnym) spotkania DKK w klasie IV n .
Dużymi krokami zbliżają się wakacje, więc postanowiliśmy porozmawiać o książkach zachęcających do czynnego spędzania wolnego czasu. Na rynku wydawniczym jest mnóstwo pięknych i kolorowych książek, spośród których wybraliśmy kilka ciekawych propozycji :

1. Dla pasjonatów fotografowania – „Fotografowanie w podróży : jak robić dobre zdjęcia aparatem tradycyjnym i cyfrowym” Richarda L’Ansona, w której autor przybliża nam zasady fotografowania, omawia typy i budowę aparatów fotograficznych, podpowiada jak przygotować dobre ujęcia i jak zabezpieczać przygotowane materiały. Jest to w miarę wyczerpujące kompendium wiedzy na temat fotografii.
2. Dla zainteresowanych wędkarstwem – seria książek „Wędkarz amator i profesjonalista” wydanych przez Warszawski Dom Wydawniczy omawiających zasady połowu ryb, znajdowania łowiska oraz posługiwania się różnego rodzaju zanętami, przynętami i wędkami.
3. Ciekawą propozycją dla wędkarzy (a także wędkarzy i alpinistów) jest pozycja Petera Owena pt. „Węzły”, w której znajdują się szczegółowe instrukcje jak wiązać najbardziej użyteczne i bezpieczne węzły, a także jak dobrać odpowiedni rodzaj lin.
4. Dla zainteresowanych sportami walki mamy książki ciekawe pozycje stanowią książki z dziedziny karate – „Karate kyokushin-kan” Bogusława Jeremicza, oraz „Capoeira sztuka walki, muzyka, taniec, życie” Nestora Capoeira omawiające zasady i techniki uprawiania obydwu dziedzin sportu.
5. Dla zwolenników łamigłówek znaleźliśmy pozycję Alastaira Chicholma pt. „Kakuro” – zawierająca ponad 200 zagadek o różnym stopniu trudności. Krzyżówki kakuro, podobnie jak sudoku przywędrowały do nas z Japonii, a skoro o Japonii mowa to proponujemy drugą pozycję wciągającą nas w krąg kultury japońskiej „Słownik znaków japońskich” Bogusława Nowaka, który prezentuje 1945 najczęściej używanych znaków współczesnego pisma japońskiego, sposoby ich czytania oraz przykłady słów?złożeń, w których występuje dany znak. Nauczenie się pisania – czy tez malowania znaków japońskich jest dużym wyzwaniem, które wymaga wiele cierpliwości i samozaparcia.Książek zachęcających do innego spędzania wolnego czasu niż siedzenie przed telewizorem czy komputerem jest mnóstwo i można rozmawiać o nich godzinami, niestety z powodu ograniczeń czasowych mogliśmy się zająć tylko kilkoma pozycjami. W ciągu wakacji planujemy skorzystać z porad zawartych w tych omówionych jak i innych książkach, które mamy nadzieję omówić na naszych spotkaniach już po wakacjach, które planujemy kontynuować w trakcie nauki w Gimanzjum.
 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: