Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

DKK w Tarnobrzegu

Paul Bowles: „Pod osłoną nieba”

12-05-2011

12 maja 2011 roku na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki w Filii nr 1 omówiona została powieść Paula Bowlesa „Pod osłoną nieba”. Jest to historia pary małżeńskiej, przeżywającej kryzys, która dla ratowania związku udaje się w podróż przez Saharę.Ta mistyczna wędrówka, swoisty powrót do źródeł ich młodości, miała być także inspiracją pracy twórczej – męża pisarza. Niełatwo jest im jednak podnieść się z duchowego marazmu, a jeszcze trudniej uleczyć zranioną duszę. Nie potrafią zażegnać ani kryzysu twórczego, ani małżeńskiego, dlatego ta mroczna i pełna napięć powieść kończy się tragicznie.Książka Bowlesa wywołała wśród pań klubowiczek burzliwą dyskusję. Niektórym z nich trudno było się odnaleźć w tej jakby odrealnionej, balansującej pomiędzy jawą a snem rzeczywistości.Niektóre wątki powieści zostały uznane za niejasne.Jednak lektura, jako przyczynek do dyskusji, jak najbardziej spełniła swoje zadanie. Pobudziła do szerokiej refleksji nad skomplikowanymi relacjami kobiet i mężczyzn, nieprzewidywalną naturą miłości i kruchością ludzkiego losu.
 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: