Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

 

DKK w Sanoku

Bieszczadzkie Lato z Książką w MBP w Sanoku

10-08-2011

W ramach 6 Bieszczadzkiego Lata z Książką w MBP w Sanoku odbyło się spotkanie z prof. Aleksandrem Fiutem, autorem wielu książek poświęconych Czesławowi Miłoszowi. Profesor jest znawcą i badaczem twórczości noblisty. Opowiadał o swojej przyjaźni z poetą, pobycie w Stanach w Berkeley, gdzie Miłosz wykładał literaturę słowiańską.
   Na spotkaniu odbyła się promocja antologii wierszy Miłosza "Tak zwane widoki ziemi…”, opracowana przez prof. A. Fiuta. Książka zawiera utwory, które przenoszą nas w miejsca bliskie poecie - na Litwę, do Paryża, Ameryki i Polski. Teksty zamieszczone są  w języku polskim i angielskim, a ilustracją do nich są zdjęcia.
   Gość odniósł się również do książki Andrzeja Franaszka „Miłosz. Biografia”, wydanej przez wydawnictwo Znak, chwaląc  rzetelność autora.
   Spotkanie poprowadził sanocki poeta Janusz Szuber.
 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: